Актуелно
Вторник, 10 Мај 2016 13:10    PDF Печати Е-пошта
Анкета на „Павел Шатев“: ВМРО-ДПМНЕ со 49,6% – СДСМ со 20,2% доверба меѓу граѓаните
536666 388260917883618 195248362 n
Анкета на „Павел Шатев“: ВМРО-ДПМНЕ со 49,6% – СДСМ со 20,2% доверба меѓу граѓаните
Повеќе...
 
Среда, 20 Април 2016 02:41    PDF Печати Е-пошта
Доделени дипломи на децата учесници на курсот по македонски јазик во Корча, Албанија

dodeluvanje-na-diplomi-korca-albanija-1-180Заврши петмесечниот курс по македонски јазик во Корча, Албанија кој го орагнизираше Македонскиот културен центар “Сонце” од Корча. По тој повод, во Корча се одржа свечено доделување на дипломите на децата кој што го посетуваа курсот. Присуствуваа родителите на децата кој што го посетуваа курсот како и амбасадорот на Република Македонија во Албанија, Стојан Карајанов.

Повеќе...
 
Недела, 10 Април 2016 19:40    PDF Печати Е-пошта
МАКЕДОНСКО КУЛТУРНО ДРУШТВО "ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ"

grbМАКЕДОНСКА ВЕЧЕР ВО УТРЕХТ

Повеќе...
 
Среда, 02 Март 2016 04:06    PDF Печати Е-пошта
ФОТО: Плоштадот „Гоце Делчев“ во Пустец доби нов современ лик

plostad-pustec-1-180Плоштадот „Гоце Делчев“ во Пустец доби нов современ лик, со што се очекува зголемено привлекување на посетителите.

Повеќе...
 
Понеделник, 29 Февруари 2016 20:15    PDF Печати Е-пошта
Граѓани на Македонија да не наседнуваат на американските обиди за предизвикување хаос во земјата

ВНИМАНИЕ: Означен официјалниот старт на втората рунда од Обоената револуција против Македонија

Освен монструзните обиди за предизвикување крвава граѓанска војна, втората рунда од Обоената револуција во Македонија, чиј старт беше означен со минатогодишниот обид за државен удар, ќе се одвива и во насока на диксредитирање на некои од столбовите на владеачката партија, но и на нивните досегашни изборни победи. За таа цел како што јавија дел од нашите медиуми, СЈО на големо бара сведоци кои што за поткуп лажно би сведочеле во процесот.

marija kotovsk

Марија Котовска

Повеќе...
 
Вторник, 29 Декември 2015 21:09    PDF Печати Е-пошта
МИЈАЦИТЕ СЕ ЧИСТОКРВНИ МАКЕДОНЦИ А НЕ ПРАВОСЛАВНИ АЛБАНЦИ!

grbСВЕТСКИ МАКЕДОНСКИ КОНГРЕС

Повеќе...
 
Среда, 09 Септември 2015 07:49    PDF Печати Е-пошта
ДРАГАН БОГДАНОВСКИ, МАКЕДОНСКИОТ НЕПОКОР ДО НЕЗАВИСНОСТА НА МАКЕДОНИЈА!

11218159 890455731028967 7294787241461860952 nСВЕТСКИ МАКЕДОНСКИ КОНГРЕС И МАКЕДОНСКА НАЦИЈА

Повеќе...
 
Недела, 06 Септември 2015 21:16    PDF Печати Е-пошта
ДОСТОЈНО ЗА ДЕНОТ НА НЕЗАВИСНОСТА НА ГРОБОТ НА ДРАГАН БОГДАНОВСКИ ВО КУМАНОВО!

1

Дваесетичетвртата годишнина од Денот на независноста на Македонија, Светскиот Македонски Конгрес и порталот Македонска нација на 8 септември (вторник) во 10.00 часот достојно ќе го одбележат на гробот на Драган Богдановски во Куманово, идеологот и основач на ВМРО- Демократска партија за македонско национално единство, меѓу Македонците во целиот свет и во сите делови на Македонија!

Повеќе...
 
Среда, 02 Септември 2015 03:59    PDF Печати Е-пошта
На 8 септември во 10 часот (вторник) на гробот на Драган Богдановски во Куманово

dragan-bogdanovski-grob-180На 8 септември во 10 часот на гробот на Драган Богдановски во Куманово, единствени, обединети и за Македонија заветени и посветени, да го одбележиме денот на независноста на државата Македонија!

Повеќе...
 
Недела, 30 Август 2015 23:25    PDF Печати Е-пошта
На гробот на Драган Богдановски во Куманово, достојно да се одбележи ЧЕСТВУВАЊЕТО ЗА 8 СЕПТЕМВРИ

Dragan Bogdanovski 1Веб порталот МАКЕДОНСКА НАЦИЈА, СВЕТСКИОТ МАКЕДОНСКИ КОНГРЕС и Јанко Томов - Бризбен, Квинсланд, Австралија: На 8 септември, со панихида на гробот на Драган Богдановски во Куманово, достојно да се одбележи името и делото на идеологот и основачот на ВМРО-ДПМНЕ

Повеќе...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

На прво место

News image

Поразите и понижувањата се секојдневие со власта на СДСМ

Поразите и понижувањата се секојдневие со власта на СДСМ. СДСМ потпиша договор со Бугарија во 2017...

Историја

News image

По список составен од Лазар Колишевски

7 јануари 1945 година, првиот ден на Божиќ, по список составен од Лазар Колишевски во Вардарска Маке...

Иселеници

News image

КОЈ БЕШЕ БЛЕР СКОТЛАНД – СОПРУГОТ НА ДАНАСКЕНДОВА? (12)

ДЕЛ ОД МОНОГРАФИЈАТА „СЕЌАВАЊА“ НА ДАНА СКЕНДОВА – ...

Култура и туризам

News image

ДЕЛОТО РАСКАЗИ „ЈАНА“ НА ЃОРЃИ ЛАЗАРЕВСКИ – СВЕДОШТВО ЗА МАКЕДОНСКАТА ВИСТИНА

Делото раскази „Јана“ на познатиот  публицист, раскажувач, писател, голем вљубеник во својата...

Фељтон

News image

МАКЕДОНЦИТЕ ВО ИСТОЧНО - ЕВРОПСКИТЕ ЗЕМЈИ – ДЕЛ II (11)

ДЕЛ ОД ПУБЛИКАЦИЈАТА „МАКЕДОНЦИТЕ ВО СВЕТОТ“ НА СЛАВЕ КАТИН

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.