Актуелно
Понеделник, 29 Февруари 2016 20:15    PDF Печати Е-пошта
Граѓани на Македонија да не наседнуваат на американските обиди за предизвикување хаос во земјата

ВНИМАНИЕ: Означен официјалниот старт на втората рунда од Обоената револуција против Македонија

Освен монструзните обиди за предизвикување крвава граѓанска војна, втората рунда од Обоената револуција во Македонија, чиј старт беше означен со минатогодишниот обид за државен удар, ќе се одвива и во насока на диксредитирање на некои од столбовите на владеачката партија, но и на нивните досегашни изборни победи. За таа цел како што јавија дел од нашите медиуми, СЈО на големо бара сведоци кои што за поткуп лажно би сведочеле во процесот.

marija kotovsk

Марија Котовска

Повеќе...
 
Вторник, 29 Декември 2015 21:09    PDF Печати Е-пошта
МИЈАЦИТЕ СЕ ЧИСТОКРВНИ МАКЕДОНЦИ А НЕ ПРАВОСЛАВНИ АЛБАНЦИ!

grbСВЕТСКИ МАКЕДОНСКИ КОНГРЕС

Повеќе...
 
Среда, 09 Септември 2015 07:49    PDF Печати Е-пошта
ДРАГАН БОГДАНОВСКИ, МАКЕДОНСКИОТ НЕПОКОР ДО НЕЗАВИСНОСТА НА МАКЕДОНИЈА!

11218159 890455731028967 7294787241461860952 nСВЕТСКИ МАКЕДОНСКИ КОНГРЕС И МАКЕДОНСКА НАЦИЈА

Повеќе...
 
Недела, 06 Септември 2015 21:16    PDF Печати Е-пошта
ДОСТОЈНО ЗА ДЕНОТ НА НЕЗАВИСНОСТА НА ГРОБОТ НА ДРАГАН БОГДАНОВСКИ ВО КУМАНОВО!

1

Дваесетичетвртата годишнина од Денот на независноста на Македонија, Светскиот Македонски Конгрес и порталот Македонска нација на 8 септември (вторник) во 10.00 часот достојно ќе го одбележат на гробот на Драган Богдановски во Куманово, идеологот и основач на ВМРО- Демократска партија за македонско национално единство, меѓу Македонците во целиот свет и во сите делови на Македонија!

Повеќе...
 
Среда, 02 Септември 2015 03:59    PDF Печати Е-пошта
На 8 септември во 10 часот (вторник) на гробот на Драган Богдановски во Куманово

dragan-bogdanovski-grob-180На 8 септември во 10 часот на гробот на Драган Богдановски во Куманово, единствени, обединети и за Македонија заветени и посветени, да го одбележиме денот на независноста на државата Македонија!

Повеќе...
 
Недела, 30 Август 2015 23:25    PDF Печати Е-пошта
На гробот на Драган Богдановски во Куманово, достојно да се одбележи ЧЕСТВУВАЊЕТО ЗА 8 СЕПТЕМВРИ

Dragan Bogdanovski 1Веб порталот МАКЕДОНСКА НАЦИЈА, СВЕТСКИОТ МАКЕДОНСКИ КОНГРЕС и Јанко Томов - Бризбен, Квинсланд, Австралија: На 8 септември, со панихида на гробот на Драган Богдановски во Куманово, достојно да се одбележи името и делото на идеологот и основачот на ВМРО-ДПМНЕ

Повеќе...
 
Среда, 22 Јули 2015 03:51    PDF Печати Е-пошта
Шест години коњаница „Бигорски Манастир – Патот на Црешовото Топче“

1 72Почитувајќи ги светите Илинденски традиции и годинава членовите на неколку здруженија во Македонија се припремаат за традиционалните маршеви до Крушево, светилникот на македонскиот непокор, каде на 2 август 2015 година во рамките на свечаностите на Мечкин Камен по повод „10 дена Крушевска Република“, ќе оддадат должна почит на македонските херои паднати за слободата на Македонија.

Повеќе...
 
Вторник, 07 Јули 2015 22:46    PDF Печати Е-пошта
Поздравно слово на Архимандрит Партениј на свеченото молитвено бдение на Иванден

bigorski

24 јуни/6 јули 2015 лето Господово

Повеќе...
 
Среда, 10 Јуни 2015 10:29    PDF Печати Е-пошта
Германски институт за историја и потекло на јазиците тврди- Грците зборувале чист Македонски јазик
fyromwontbudge
Германски институт за историја и потекло на јазиците тврди дека Грците зборувале чист Македонски јазик
Германскиот институт за историја и потекло на јазиците , Herbert Erhardt излезе со тврдење дека Грците зборувале чист Македонски јазик. Овој факт го потврдува нивното долгогодишно истражување на оваа тема. Дали Грците конечно ќе се помират со фактите на вистината останува да го видиме епилогот од ова научно достигнување на Германскиот институт.
 
Недела, 07 Јуни 2015 22:04    PDF Печати Е-пошта
ИЗБОРЕН МАТЕРИЈАЛ ЗА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ НА МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК ВО ОПШТИНА ПУСТЕЦ

mala prespaМАКЕДОНСКА ЗАЕДНИЦА ВО АЛБАНИЈА

Повеќе...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

На прво место

News image

МАКЕДОНСКА ДИЈАСПОРА : НЕ ЗА ДОГОВОРОТ СО БУГАРИЈА

Придонесот на  Македонците кои го напуштиле дедовскиот праг во етничка Македонија и поради ек...

Иселеници

News image

МАСЛИНОВАТА ГОРА И ЕРУСАЛИМ (9)

ДЕЛ ОД МОНОГРАФИЈАТА „ИЗРАЕЛ И МАКЕДОНИЈА“ НА СЛАВЕ КАТИ...

Култура и туризам

News image

СИЛЈАН МИЦЕВСКИ - ИЗБРАН ЗА ПРВ ГРАДОНАЧАЛНИКНА БИТОЛА ВО 1996 ГОДИНА (10)

ДЕЛ ОД МОНОГРАФИЈАТА „СИЛЈАН МИЦЕВСКИ“ ОД АВТОРИТЕ СЛАВЕ НИКОЛОВСКИ - КАТИН И ЃОРЃИ ЛУМБУРОВС...

Фељтон

News image

ДЕЛ ОД ВИСТИНАТА И СУДБИНАТА НА МАКЕДОНСКОТО НАСЕЛЕНИЕ ВО ПИРИНСКА МАКЕДОНИЈА (4)

ДЕЛ ОД ПУБЛИКАЦИЈАТА „МАКЕДОНЦИТЕ ВО СВЕТОТ“ НА СЛАВЕ КАТИН

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.