Актуелно
Среда, 03 Октомври 2018 21:22    PDF Печати Е-пошта
Честитки од Ердоган и Турција до Храбриот Македонски Народ

alt

Ердоган: Македонците покажаа дека никој не смее да си игра со нивниот идентитет

Повеќе...
 
Среда, 03 Октомври 2018 20:51    PDF Печати Е-пошта
Референдумот е неуспешен
alt
Повеќе...
 
Среда, 03 Октомври 2018 12:40    PDF Печати Е-пошта
Бламажа на западот во Македонија
ДОЈЧЕ ВЕЛЕ: Спиновите не помогнаа, бламажа на западот во Македонија

ДОЈЧЕ ВЕЛЕ: Спиновите не помогнаа, бламажа на западот во Македонија

Повеќе...
 
Среда, 03 Октомври 2018 11:26    PDF Печати Е-пошта
Зошто референдумот за промена на името доживеа дебакл?

42858941 551810145240749 1559299219821428736 nСамо Македонија

Повеќе...
 
Среда, 03 Октомври 2018 00:38    PDF Печати Е-пошта
ВМРО ДПМНЕ не бара амнестија, бара да се истражи криминалот, полнењето кутии,...
alt

ВМРО ДПМНЕ не бара амнестија, туку бара да се истражи криминалот, полнењето кутии и останатите нерегуларности на референдумот

Повеќе...
 
Вторник, 02 Октомври 2018 09:48    PDF Печати Е-пошта
Пржинска влада од 100 дена и ајде на избори
alt
Мицкоски до Заев:Ајде да избереме јавен обвинител на предлог на опозиција, собраниска комисија за расчистување на нерегуларностите, пржинска влада од 100 дена и ајде на избори
Повеќе...
 
Понеделник, 01 Октомври 2018 23:27    PDF Печати Е-пошта
Лигата на Македонците Американци е разочарана и обесхрабрена од соопштението на Стејт Департментот

1111

Повеќе...
 
Понеделник, 01 Октомври 2018 20:40    PDF Печати Е-пошта
ОМД го повикува Македонскиот Премиер Зоран Заев на оставка

OMDОМД го повикува Македонскиот Премиер Зоран Заев на оставка

Повеќе...
 
Понеделник, 01 Октомври 2018 20:19    PDF Печати Е-пошта
Ниту еден пратеник од ВМРО-ДПМНЕ нема да оди спротивно на волјата на народот!
alt

Ниту еден пратеник од ВМРО-ДПМНЕ нема да оди спротивно на волјата на народот!

Повеќе...
 
Понеделник, 01 Октомври 2018 19:17    PDF Печати Е-пошта
На вчерашниот референдум народот го отфрли Преспанскиот договор

Ivanov-obrakjanjeОбраќање на Претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов

Повеќе...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

На прво место

News image

Кузеска нека им каже на пратениците од СДС да поддржат продолжување на важноста на пасошите предлог на ВМРО-ДПМНЕ

  Наместо да мудрува, Кузеска нека им каже на пратениците од СДС да поддржат продолжување на...

Историја

News image

Албанците од Македонија не се фински швеѓани-Драган Богдановски- 1997г.

Госпоѓа Елизабет Рен, финска државјанка од миноритетската шведска јазична група, бивша министерка за...

Иселеници

News image

АНСАМБЛОТ „ТОМОВ“ НА ОЛИМПИСКИТЕ ИГРИ ВО ЛЕИК ПЛЕСИД (14)

ДЕЛ ОД МОНОГРАФИЈАТА „ТОМОВ“  НА СЛАВЕ КАТИН

Култура и туризам

News image

ПРОФ. Д-Р МОТОКИ НОМАЧИ ОД ЈАПОНИЈА – ПОЧИТУВАЧ НА ЈАЗИКОТ НА МАКЕДОНЦИТЕ ОД ЕГЕЈСКА МАКЕДОНИЈА

Професорот  Мотоки Номачи е истражувач на словенската лингвистика, на социолингвистиката и на...

Фељтон

News image

ДВЕ ДЕЦЕНИИ ОД ОСНОВАЊЕТО НА ФОНДАЦИЈАТА „АТАНАС БЛИЗНАКОВ“ (20)

ДЕЛ ОД ЖИВОТОТ НА АТАНАС БЛИЗНАЈОВ ВО МОНОГРАФИИТЕ НА СЛАВЕ КАТИН 

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.