Актуелно
Сабота, 20 Јануари 2018 19:20    PDF Печати Е-пошта
ВЕНЕЦИЈАНСКАТА КОМИСИЈА НЕ Е РЕЛЕВАНТНА ЗА ЈАЗИЧНИТЕ ПРАВА ВО МАКЕДОНИЈА!

venecijanska

СВЕТСКИ МАКЕДОНСКИ КОНГРЕС

Повеќе...
 
Петок, 19 Јануари 2018 13:37    PDF Печати Е-пошта
Претседателот на РМ д-р Ѓорге Иванов упати честитка по повод големиот христијански празник Водици

Ivanov3Претседателот на Република Македонија д-р Ѓорге Иванов, по повод големиот христијански празник Богојавление - Водици, упати честитка до поглаварот на Македонската православна црква - Охридска архиепископија, Архиепископот охридски и македонски, г.г. Стефан и до сите православни верници.

Повеќе...
 
Петок, 19 Јануари 2018 06:17    PDF Печати Е-пошта
НАТО НЕ Е ДОСТОЕН ЗА ПРОМЕНА НА ИМЕТО НА ДРЖАВАТА

14СВЕТСКИ МАКЕДОНСКИ КОНГРЕС

Повеќе...
 
Четврток, 18 Јануари 2018 23:40    PDF Печати Е-пошта
Не го сакаме НАТО

manifest„Македонски манифест“ до Столтенберг: Не го сакаме НАТО

Повеќе...
 
Четврток, 18 Јануари 2018 19:16    PDF Печати Е-пошта
Панихида за Тодорче Радевски во с.Велмевеци

TodeНа 21 јануар-недела во 11 часот во с. Велмевци-Кичевско, ќе се одржи панихида за Тодор Радевски познат како Тоде или Тодорче, македонски патриот, член на ДООМ, ВМРО/ДПМНЕ и член на комитетот Методија Андонов Чентово во Гетеборг Шведска.

Повеќе...
 
Четврток, 18 Јануари 2018 18:36    PDF Печати Е-пошта
ЕДНАКВА СУВЕРЕНОСТ ВО ОДНОСИТЕ МЕЃУ МАКЕДОНИЈА И АЛБАНИЈА!

14СВЕТСКИ МАКЕДОНСКИ КОНГРЕС

Повеќе...
 
Среда, 17 Јануари 2018 22:32    PDF Печати Е-пошта
Донесов одлука да не го потпишам указот за прогласување на Законот за употреба на јазиците

Ivanov

Обраќање на Претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов

Повеќе...
 
Среда, 17 Јануари 2018 11:58    PDF Печати Е-пошта
Од Божик до Водици не чини навечер да плетат жените чорапи

pletenje-corapi-180Ако го донесла работата чоека за да одит на туѓина на Божик, дури не поминат Водици, не чинело да се оди, оти било за неарно.

Повеќе...
 
Среда, 17 Јануари 2018 11:54    PDF Печати Е-пошта
Сообраќајот во Скопје помеѓу двете светски војни

skopje-soo-180Како што одминувало времето така и скопјани ја имале можноста да бидат уживатели на луксузни и потребни превозни и сообраќајни средства, започнувајќи од пајтонот, кој им бил достапен прво на најбогатите скопски семејста, потоа и на патниците, шпедитерските коли, железничкиот сообраќај, автомобилите, па авио сообраќајот.... Скопје, низ времето и секогаш во трендот на возилата...

Повеќе...
 
Вторник, 16 Јануари 2018 22:03    PDF Печати Е-пошта
ПРОТЕСТ ПРЕД МАКЕДОНСКАТА АМБАСАДА ВО ВИЕНА

2МАКЕДОНСКА ЗАЕДНИЦА ВО АВСТРИЈА

Повеќе...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

На прво место

News image

МАКЕДОНСКА ДИЈАСПОРА : НЕ ЗА ДОГОВОРОТ СО БУГАРИЈА

Придонесот на  Македонците кои го напуштиле дедовскиот праг во етничка Македонија и поради ек...

Иселеници

News image

МАСЛИНОВАТА ГОРА И ЕРУСАЛИМ (9)

ДЕЛ ОД МОНОГРАФИЈАТА „ИЗРАЕЛ И МАКЕДОНИЈА“ НА СЛАВЕ КАТИ...

Култура и туризам

News image

СИЛЈАН МИЦЕВСКИ - ИЗБРАН ЗА ПРВ ГРАДОНАЧАЛНИКНА БИТОЛА ВО 1996 ГОДИНА (10)

ДЕЛ ОД МОНОГРАФИЈАТА „СИЛЈАН МИЦЕВСКИ“ ОД АВТОРИТЕ СЛАВЕ НИКОЛОВСКИ - КАТИН И ЃОРЃИ ЛУМБУРОВС...

Фељтон

News image

ДЕЛ ОД ВИСТИНАТА И СУДБИНАТА НА МАКЕДОНСКОТО НАСЕЛЕНИЕ ВО ПИРИНСКА МАКЕДОНИЈА (4)

ДЕЛ ОД ПУБЛИКАЦИЈАТА „МАКЕДОНЦИТЕ ВО СВЕТОТ“ НА СЛАВЕ КАТИН

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.