Актуелно
Четврток, 08 Февруари 2018 12:22    PDF Печати Е-пошта
ММДЧП ќе поднесе тужби против Заев, Димитров, Ципрас, Козијас и други за промена на името Македонија

ourname 720

ММДЧП ќе поднесе тужби против Заев, Димитров, Ципрас, Козијас и други за нивниот дел во промена на името на Македонија

Повеќе...
 
Среда, 07 Февруари 2018 05:03    PDF Печати Е-пошта
Трета варијанта за решавање на проблемот со името

42447892 303-180Во претходните мои текстови и колумни зборував за две опции околу воспоставување на уставното име Република Македонија во ООН.

Повеќе...
 
Среда, 07 Февруари 2018 04:59    PDF Печати Е-пошта
Сообраќајот во Скопје помеѓу двете светски војни

soobrakjaj4-1-180Како што одминувало времето така и скопјани ја имале можноста да бидат уживатели на луксузни и потребни превозни и сообраќајни средства, започнувајќи од пајтонот, кој им бил достапен прво на најбогатите скопски семејста, потоа и на патниците, шпедитерските коли, железничкиот сообраќај, автомобилите, па авио сообраќајот.... Скопје, низ времето и секогаш во трендот на возилата...

Повеќе...
 
Среда, 07 Февруари 2018 04:56    PDF Печати Е-пошта
НАЦРТ РЕЗОЛУЦИЈАТА НА ОБЕДИНЕТИТЕ НАЦИИ

janev-180Со усвојување на оваа предложена (нацрт)  Резолуција од ООН Македонија ќе го оствари своето право да биде ословувана во ООН и надвор од ООН како Република Македонија. Со тоа проблем ќе биде решен.

Повеќе...
 
Среда, 07 Февруари 2018 04:53    PDF Печати Е-пошта
ДЕМОНСТРАЦИИ ЗА МАКЕДОНИЈА ВО ЕВРОПА (1)

berlinki-zid-180Во последната декада на 20 век се случија големи пресврти во општествено- политичкиот и економскиот живот во државите на таканаречениот Источен блок и во СФРЈ (Социјалистичка Федеративна Република Југославија)

Повеќе...
 
Вторник, 06 Февруари 2018 21:34    PDF Печати Е-пошта
Заев ја свитка кичмата на државата
Заев ја свитка кичмата на државата, прифаќа промена на името и географска одредница
Повеќе...
 
Вторник, 06 Февруари 2018 10:37    PDF Печати Е-пошта
ПРОТЕСТ НА 27 ФЕВРУАРИ 18.00 ВО СКОПЈЕ

berlinСЕМАКЕДОНСКИ ПРОТЕСТ НА 27 ФЕВРУАРИ 18.00 ВО СКОПЈЕ

Повеќе...
 
Понеделник, 05 Февруари 2018 10:52    PDF Печати Е-пошта
ВНИМАНИЕ!!! Собир на БОТОВИ!!!

1111ВНИМАНИЕ!!! Собир на БОТОВИ!!!

Повеќе...
 
Петок, 02 Февруари 2018 19:42    PDF Печати Е-пошта
МИРЕН ПРОТЕСТ ВО ФРАНКФУРТ НА 3 ФЕВРУАРИ

2

Повеќе...
 
Петок, 02 Февруари 2018 11:55    PDF Печати Е-пошта
Или ЕДИНСТВО или САМОУБИСТВО!

Отец Ивица Тодоров: Или ЕДИНСТВО или САМОУБИСТВО!

alt

Драги мои Македонци и Македонки,

Повеќе...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

На прво место

News image

МАКЕДОНСКА ДИЈАСПОРА : НЕ ЗА ДОГОВОРОТ СО БУГАРИЈА

Придонесот на  Македонците кои го напуштиле дедовскиот праг во етничка Македонија и поради ек...

Иселеници

News image

МАСЛИНОВАТА ГОРА И ЕРУСАЛИМ (9)

ДЕЛ ОД МОНОГРАФИЈАТА „ИЗРАЕЛ И МАКЕДОНИЈА“ НА СЛАВЕ КАТИ...

Култура и туризам

News image

СИЛЈАН МИЦЕВСКИ - ИЗБРАН ЗА ПРВ ГРАДОНАЧАЛНИКНА БИТОЛА ВО 1996 ГОДИНА (10)

ДЕЛ ОД МОНОГРАФИЈАТА „СИЛЈАН МИЦЕВСКИ“ ОД АВТОРИТЕ СЛАВЕ НИКОЛОВСКИ - КАТИН И ЃОРЃИ ЛУМБУРОВС...

Фељтон

News image

ДЕЛ ОД ВИСТИНАТА И СУДБИНАТА НА МАКЕДОНСКОТО НАСЕЛЕНИЕ ВО ПИРИНСКА МАКЕДОНИЈА (4)

ДЕЛ ОД ПУБЛИКАЦИЈАТА „МАКЕДОНЦИТЕ ВО СВЕТОТ“ НА СЛАВЕ КАТИН

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.