Актуелно
Среда, 14 Февруари 2018 04:48    PDF Печати Е-пошта
ДЕМОНСТРАЦИИ ЗА МАКЕДОНИЈА ВО ЕВРОПА (2)

Судбински, клучни и историски години за Македонија

Од денешен агол погледнато на настаните што се случуваа пред 25 години, може да го извлечеме заклучокот дека 1990 и 1991 година беа клучни, одлучни и историски години за судбината и иднината на Македонија, да продолжи да се развива и да чекори по сопствена патека во изградба на демократска, самостојна и суверена држава.

1ß2

Усвоен Уставот на Република Македонија, (17 ноември 1991 год.)

Повеќе...
 
Вторник, 13 Февруари 2018 20:03    PDF Печати Е-пошта
Македонија се буди

MickoskiОна што Зоран Заев го нарекува “одлична надворешна политика”, за граѓаните и за нашата држава преставува распродажба на националните и државни интереси.

Повеќе...
 
Вторник, 13 Февруари 2018 19:05    PDF Печати Е-пошта
СЕМАКЕДОНСКИ ПРОТЕСТ ПРЕД МАКЕДОНСКАТА АМБАСАДА ВО КАНБЕРА!

kamberaСЕМАКЕДОНСКИ ПРОТЕСТ ПРЕД МАКЕДОНСКАТА АМБАСАДА ВО КАНБЕРА!

Повеќе...
 
Вторник, 13 Февруари 2018 00:32    PDF Печати Е-пошта
Сите на ПРОТЕСТ на 27 февруар во 18часот пред Мисијата на Европската Унија

111Сите на ПРОТЕСТ на 27 февруар во 18 часот пред Мисијата на Европската Унија

Повеќе...
 
Понеделник, 12 Февруари 2018 18:04    PDF Печати Е-пошта
Владиците од МПЦ го креваат гласот за заштита на уставното име
vladiciПовардарскиот митрополит Агатангел смета дека Македонската православна црква, исто како и Грчката треба активно да се вклучи во протестите во одбрана на уставното име на Македонија.
Повеќе...
 
Понеделник, 12 Февруари 2018 16:10    PDF Печати Е-пошта
Доста Беше-протести во Данска

8

Повеќе...
 
Понеделник, 12 Февруари 2018 08:50    PDF Печати Е-пошта
Врие меѓу нашите иселеници-Протест на 4 март во Мелбурн
alt
Повеќе...
 
Недела, 11 Февруари 2018 23:49    PDF Печати Е-пошта
Големи протести на Македонците во Македонија,Европа, Америка, Австралија,Канада,Нов Зеланд

Kambera

Големи собири на Македонците во Канбера, Сиднеј, Скопје и дуги градови во Австралија, Америка, Канада, Нов Зеланд и Европа под мотото „Ние сме Македонија“

Повеќе...
 
Недела, 11 Февруари 2018 10:55    PDF Печати Е-пошта
Македонија не смее повеќе да си дозволи понижување!

Македонија не смее повеќе да си дозволи понижување!

ourname 720

Повеќе...
 
Четврток, 08 Февруари 2018 22:07    PDF Печати Е-пошта
СЕМАКЕДОНСКИ ПРОТЕСТ НА 27 ФЕВРУАРИ во 18 часот пред Мисијата на Европската Унија

27751910 10209064222001842 4558092812989943808 nМакедонските заедници во светот повикуваат на Семакедонски протест за одбрана на името на државата и идентитетот на нацијата!

Повеќе...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

На прво место

News image

МАКЕДОНСКА ДИЈАСПОРА : НЕ ЗА ДОГОВОРОТ СО БУГАРИЈА

Придонесот на  Македонците кои го напуштиле дедовскиот праг во етничка Македонија и поради ек...

Иселеници

News image

МАСЛИНОВАТА ГОРА И ЕРУСАЛИМ (9)

ДЕЛ ОД МОНОГРАФИЈАТА „ИЗРАЕЛ И МАКЕДОНИЈА“ НА СЛАВЕ КАТИ...

Култура и туризам

News image

СИЛЈАН МИЦЕВСКИ - ИЗБРАН ЗА ПРВ ГРАДОНАЧАЛНИКНА БИТОЛА ВО 1996 ГОДИНА (10)

ДЕЛ ОД МОНОГРАФИЈАТА „СИЛЈАН МИЦЕВСКИ“ ОД АВТОРИТЕ СЛАВЕ НИКОЛОВСКИ - КАТИН И ЃОРЃИ ЛУМБУРОВС...

Фељтон

News image

ДЕЛ ОД ВИСТИНАТА И СУДБИНАТА НА МАКЕДОНСКОТО НАСЕЛЕНИЕ ВО ПИРИНСКА МАКЕДОНИЈА (4)

ДЕЛ ОД ПУБЛИКАЦИЈАТА „МАКЕДОНЦИТЕ ВО СВЕТОТ“ НА СЛАВЕ КАТИН

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.