Недела, 03 Јули 2022    PDF Печати Е-пошта
Драган Ковачки : Недела во 19.00 часот пред Влада

291919257

Ги повикувам сите припадници на безбедносните служби, Армија, Полиција (службеници со и без овластувања, војници, полицајци, началници, генерали) и сите останати да го проценат моментот и да дадат поддршка на натпартискиот и сенароден протест против бришењето на македонскиот народ денеска, Недела во 19.00 часот пред Влада.

На Македонците им треба обединување позади една партија - таа партија се вика Македонија.
Сега е моментот кога треба да се каже НЕ на асимилација на македонскиот народ.
 
Гордо, мирно, достоинствено, со масовност да покажеме дека Македонија на сите нам ни е над се' и дека заклетвата што сме ја дале сме должни да ја спроведуваме секаде и секогаш.
 
Да не дозволиме криминалци и општествени отпадоци да не' распродаваат како стока на пазар, да не' понижуваат и да ни глумат визионерство.
 
Сега или никогаш!
 

На прво место

Историја

News image

По список составен од Лазар Колишевски

7 јануари 1945 година, првиот ден на Божиќ, по список составен од Лазар Колишевски во Вардарска Маке...

Иселеници

News image

КОЈ БЕШЕ БЛЕР СКОТЛАНД – СОПРУГОТ НА ДАНАСКЕНДОВА? (12)

ДЕЛ ОД МОНОГРАФИЈАТА „СЕЌАВАЊА“ НА ДАНА СКЕНДОВА – ...

Култура и туризам

News image

ДЕЛОТО РАСКАЗИ „ЈАНА“ НА ЃОРЃИ ЛАЗАРЕВСКИ – СВЕДОШТВО ЗА МАКЕДОНСКАТА ВИСТИНА

Делото раскази „Јана“ на познатиот  публицист, раскажувач, писател, голем вљубеник во својата...

Фељтон

News image

МАКЕДОНЦИТЕ ВО ИСТОЧНО - ЕВРОПСКИТЕ ЗЕМЈИ – ДЕЛ II (11)

ДЕЛ ОД ПУБЛИКАЦИЈАТА „МАКЕДОНЦИТЕ ВО СВЕТОТ“ НА СЛАВЕ КАТИН

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.