Понеделник, 30 Август 2021    PDF Печати Е-пошта
На Скопје му треба способен менаџер, Шилегов е минато

1danela

Данела Арсовска е најдоброто за градот, на Скопје му треба способен менаџер, Шилегов е минато

Данела Арсовска е најдоброто за градот, на Скопје му треба способен менаџер, Шилегов е минато. Арсовска е успешна жена претприемач, Шилегов е успешен во местење тендери. Арсовска е натпартиски кандидат, и ќе биде градоначалник на сите граѓани, Шилегов е градоначалник и се залага само за интересот на тесна клика околу него.

Данела Арсовска е личност со импозантна биографија зад себе, со докажани и признаени успеси во стопанството, жена која го предводи Сојузот на стопански комори на Македонија. Работи како меѓународен експерт кој ги креира политиките за интегритет за лидерите на земјите од Г20.

Арсовска е една од само четири жени во светот во раководството на Светската федерација на комори како единствен форум кој раководи со повеќе од 12.700 стопански комори од целиот свет.

Наспроти Данела Арсовска е Петре Шилегов, кој за едно противпожарно возило какво што во Загреб е купено за 800.000 евра плаќа 1.700.000 евра. Шилегов кој потроши 12.5 милиони евра од продажбата на градската куќа, а никој не знае на што.

Шилегов кој вети и ненаправи тунел под Кале, и продолжување на булевар Илинден. Шилегов кој нема ниту 20% реализација на програмата.

Изборот е помеѓу неспособност и компетентност, помеѓу ароганцијата на Петре и транспарентноста на Данела.

Време е за промени.
Време е за напредок. 
 

На прво место

Историја

News image

Христо Узунов

Роден е во Охрид, на 22 февруари 1878 година во Охрид. Уште како ученик на Солунската егзархиска гим...

Иселеници

News image

Зошто изумираат јазиците

Историскиот развој на светските јазици е приказна за себе ...

Култура и туризам

News image

Легенди од Кратово и Кратовско

Гаѓан камен На 24 километри западно од Кратово, во непосредна близина на познатиот археолошки локал...

Фељтон

News image

ПОЧЕТОЦИТЕ НА ОСВОЈУВАЊАТА НА АЛЕКСАНДАР МАКЕДОНСКИ (ВЕЛИКИ) (4)

Александар пресметал дека со една изненадувачка демонстрација на сила, би можел да...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.