Сабота, 21 Август 2021    PDF Печати Е-пошта
Апасиев ако е искрен ќе прифати соработка

1Dimovski2321

Димовски: Потегот на Мицкоски да се повика да се приклучи Апасиев е исправен и е за рушење на Заев, ако е искрен ќе прифати соработка

Проблемите за кои зборувавме се на локално ниво и треба да се соработува за да се решат тие проблеми на граѓаните. Прегрупирање се гледа. Коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ ќе расте, на СДСМ се намалува,  ЛДП, ДОМ, ДС најавија излегување. Тенденцијата е јасна, опозицијата се окрупнува, рече Илија Димовски од ВМРО-ДПМНЕ на гостувањето во централниот Дневник на телевизија Сител.

Говорејќи за коалиција со албански партии, Димовски рече „Албанците секогаш велат ВМРО-ДПМНЕ секогаш си стои на зборот“.

Според Димовски, победата на локалните избори на опозицијата е влез во нови предвремени избори.

„Повикот на претседателот Христијан Мицкоски до Левица е ајде заедно да го срушиме Зоран Заев. Потегот на Мицкоски да се повика да се приклучи Апасиев е исправен и е за рушење на Заев, ако е искрен ќе прифати соработка“, кажа Димовски.

 

На прво место

Историја

News image

Христо Узунов

Роден е во Охрид, на 22 февруари 1878 година во Охрид. Уште како ученик на Солунската егзархиска гим...

Иселеници

News image

Зошто изумираат јазиците

Историскиот развој на светските јазици е приказна за себе ...

Култура и туризам

News image

Легенди од Кратово и Кратовско

Гаѓан камен На 24 километри западно од Кратово, во непосредна близина на познатиот археолошки локал...

Фељтон

News image

ПОЧЕТОЦИТЕ НА ОСВОЈУВАЊАТА НА АЛЕКСАНДАР МАКЕДОНСКИ (ВЕЛИКИ) (4)

Александар пресметал дека со една изненадувачка демонстрација на сила, би можел да...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.