Недела, 15 Август 2021    PDF Печати Е-пошта
Заев ја губи поддршката од народот

1VMRO nova

Последната анкета на НДИ е силна порака до дезертерот Заев дека ја губи поддршката од народот

 
Вртоглаво паѓа довербата на граѓаните кон оваа криминална власт на СДСМ. Без никакви резултати и проекти за граѓаните, целосно изгубени во криминалот и личното богатење на фамилијата на власт.

Трите столба на владеењето на СДСМ и Зоран Заев се криминал, корупција и неработење.

Неспособноста за менаџирање на здравствената и економската криза го топи рејтингот на СДСМ, додека ВМРО-ДПМНЕ се одлепува од СДСМ на сите анкети кои се спроведени изминатиот период.

Последната анкета на Националниот демократски институт е силна порака до дезертерот Зоран Заев дека ја губи поддршката од граѓаните.

Наместо отварање на нови фабрики, отварање на нови работни места, нарко босот Зоран Заев преку злоупотреба на европското знаменце сака да го протурка законот за марихуана. Закон кој е единствено од интерес на нарко мафијата, односно на картелот Заеви кои ја предводат таа мафија.

Анкетите покажуваат дека народот е разочаран и незадоволен поради неисполнувањата на ветувањата за Европската унија од страна на власта. Нема никаков напредок во владеењето на правото, напротив секојдневно гледаме селективна правда.

Аболицираниот криминалец Зоран Заев е свесен дека секојднево ја губи поддршката на народот, свесен е, а и анкетите му го покажуваат истото.
 
Одговорноста за целиот криминал и уништувањето на Македонија ќе има.
 

На прво место

Историја

News image

Христо Узунов

Роден е во Охрид, на 22 февруари 1878 година во Охрид. Уште како ученик на Солунската егзархиска гим...

Иселеници

News image

Зошто изумираат јазиците

Историскиот развој на светските јазици е приказна за себе ...

Култура и туризам

News image

Легенди од Кратово и Кратовско

Гаѓан камен На 24 километри западно од Кратово, во непосредна близина на познатиот археолошки локал...

Фељтон

News image

ПОЧЕТОЦИТЕ НА ОСВОЈУВАЊАТА НА АЛЕКСАНДАР МАКЕДОНСКИ (ВЕЛИКИ) (4)

Александар пресметал дека со една изненадувачка демонстрација на сила, би можел да...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.