Сабота, 14 Август 2021    PDF Печати Е-пошта
Никој не им верува на криминалците

ВМРО-ДПМНЕ: Американскиот институт НДИ потврди дека рејтингот на СДСМ драматично паѓа, се прекрши работата, никој не им верува на криминалците          ВМРО-ДПМНЕ: Американскиот институт НДИ потврди дека рејтингот на СДСМ драматично паѓа, се прекрши работата, никој не им верува на криминалците

 

Црвен картон од граѓаните за катастрофалните политики на дезертерот Зоран Заев и СДСМ, се вели во партиското соопштение на опозициската ВМРО-ДПМНЕ.

Американскиот институт НДИ потврди дека рејтингот на СДСМ драматично паѓа, се прекрши работата, никој не им верува на криминалците. Анкетата која ја објави Националниот демократски институт потврди дека народот ќе го порази Зоран Заев и СДСМ на следните избори заради лошите политики, криминалот и корупцијата. Од анкетата на НДИ јасно се гледа дека граѓаните повеќе не му веруваат на СДСМ и дека ти е водат целосно погрешна политика. Според анкетата, најлошо оваа криминална власт се справува со економијата, 20% од испитаниците одговориле дека токму економијата е најголем проблем во државата. 17 % од граѓаните се изјасниле дека владата не се справува со невработеноста и отварањето на нови работни места, додека 11% кажале дека најлошо е во здравството и здравствениот систем. Исто така граѓаните забележуваат и назадување во демократијата и демократските вредности во државата, токму поради дискриминаторските политики, политичкиот прогон, како и невладеењето на правото во државата. Ова е реалната слика во Република Македонија, слика без розеви наочари, истакнуваат од опозицската партија.

Нема капитални инвестиции, нема нови работни места, над 60 илјади луѓе останаа без работа, целосен хаос во здравство, без план во образованието, уништено земјоделие се само мал дел од „проектите“ на оваа власт. Затоа граѓаните се помалку им веруваат и казната за ваквите лоши политики ќе дојде многу скоро, додаваат од таму.

https://kurir.mk/makedonija/vesti/vmro-dpmne-amerikanskiot-institut-ndi-potvrdi-deka-rejtingot-na-sdsm-dramatichno-pagja-se-prekrshi-rabotata-nikoj-ne-im-veruva-na-kriminalcite/

 

На прво место

Историја

News image

Христо Узунов

Роден е во Охрид, на 22 февруари 1878 година во Охрид. Уште како ученик на Солунската егзархиска гим...

Иселеници

News image

Зошто изумираат јазиците

Историскиот развој на светските јазици е приказна за себе ...

Култура и туризам

News image

Легенди од Кратово и Кратовско

Гаѓан камен На 24 километри западно од Кратово, во непосредна близина на познатиот археолошки локал...

Фељтон

News image

ПОЧЕТОЦИТЕ НА ОСВОЈУВАЊАТА НА АЛЕКСАНДАР МАКЕДОНСКИ (ВЕЛИКИ) (4)

Александар пресметал дека со една изненадувачка демонстрација на сила, би можел да...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.