Сабота, 20 Јули 2019    PDF Печати Е-пошта
Ало, 'рѓо една муртинска! Несреќо една македонска!
altРоберт Милески

Бизнисменот и активист Роберт Милески преку својот Фејсбук профил прашува како е можно премиерот да кажува кој ќе го води обвинителството?

Како може бе премиер да кажува кој ќе води обвинителство! Ало, 'рѓо една муртинска! Несреќо една македонска! Ослободете го правосудството од вашите партиско-извршни канџи! Шеф на обвинителство треба да се избира на интерен конкурс на обвинителството, а за шефот може да гласаат сите обвинители низ Македонија, па кој е најдобар нека победи! Кој си ти бе несреќо една да кажуваш кој е најкомпетентен да води обвинителство! Срамото една!

Со самото тоа што некое име на обвинител е изговорено од твојата погано-предавничка уста, тој/таа без разлика колку е компетентен, можеби најдобар, веднаш е компромитиран! Јас никогаш не би прифатил шеф на Влада да ме именува на таква позиција, не дај боже па ти лично! Цело време ќе ме обвинуваат за подаништво, а единствен начин да се ослободам од таков товар би било да издадам наредба за твое апсење за доведување на државата во потчинетост спрема друга држава, како и рекет врз пратеници и обид за поткуп за време на референдумот!

п.с.. Ништо чудно лажовов муртински намерно да ја спомнува Русковска за да ја компромитира, бидејќи им отвори истрага за Катица и компанија и им го одмота клопчето. Ај ти, паметен е тој за вакви интриги.

 

На прво место

News image

Промовирана стихозбирката „Отвори ги очите“ на Љупка Антеска

Новата стихозбирка на Љупка Антеска насловена „Отвори ги очите“ беше промовирана вечерва пре...

Историја

News image

Македонија, мојот копнеж – Манојил Мане Јаковлески (33)

Македонија, мојот копнеж – Манојил Мане Јаковлески (33)

Култура и туризам

News image

ВОВЕДЕНИЕ НА ПРЕСВЕТА БОГОРОДИЦА (ПРЕЧИСТА) 4. XII/21 XI

ВОВЕДЕНИЕ НА ПРЕСВЕТА БОГОРОДИЦА (ПРЕЧИСТА) 4. XII/21 XI

Фељтон

News image

ОД ПАНОНИЈА ДО ЕГЕЈ (38)

ОЛИМПИСКИОТ ПАНТЕОН ВО ПАНОНИЈА -II ДЕЛ

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.