Среда, 29 Јуни 2022   
Александар Македонски Џеповски : Македонија не е Бугарија но дефинитивно Бугарија е Македонија

1Dzeposki

Најновата провокација од Бугарскиот Парламент каде татарски испрани мозоци кои во суштина се изроди изгубени Македонски покажуваат и гласаат со хартија наводно Македонија е Бугарија. Не татари бедни, обратно е. Толку сте глупи што самите го величите слоганот Тракија, Македонија и Мизија се Бугарија. Цел свет знае дека од овие три земји Македонија беше Царска империја, Тракија беше Македонска територија а Мизија околу 20 % од денешна Бугарија накај Румунија и Украина ... што значи ШАХ МАТ и Бугарија е 80 % Македонија.

Кога на сето ова ќе додадеме дека си ги славите Хановите Омуртаг, Аспарух, Кубрат сите тие се со турско монголски имиња па од Асан ги преправате во Асен па си измислувате Цареви кои светската историја не ги познава, не ги слушнала и што е најважно нема никаков доказ и трага во пакет со Хановите кои ете и тие постојат само во татарските  имагинации ... мислам дека е доволно кажано и нема што повеќе да дискутираме.

Затоа во ловот на вештерки сите средновековни Македонски историски личности и просветители па се така до ден денес Македонски херои и познати личности, револуционери и дејци кои се 95 % од денешниот Македонски дел но никако од Софија до Бургас .... ги прогласувате - види мајката, за бугарски. Кога сме веќе кај Софија, градорт беше Македонски познат како Средец или Сердика.

Има уште милиони други работи да ви спомнуваме и да ви докажеме дека не сте ништо друго туку само изгубени во свемир Македонци со тапија изроди. Само вие терајте си по свое, забавата е наша и не се лутите кога ве нарекуваме татари и да плачете низ цел свет дека е тоа говор на омраза. Вие ја ширите омразата и како човек да ве сака или третира како Србите да речеме.

МАКЕДОНИЈА БИЛА ГОЛЕМА ЗЕМЈА, ИМПЕРИЈА, ЦИВИЛИЗАЦИЈА И ЕВРОПА БИЛА ЏУНГЛА БЕЗ ПОГЛАВИЦА СО НЕАНДЕРТАЛЦИ И ДИВИ ЛУЃЕ КОИ СЕ ДО 19 ВЕК НЕ ЗНАЕЛЕ ШТО Е СОЛ, ШЕЌЕР, ЛАЖИЦА, ВИЛУШКА. КАДЕ Е БУГАРИЈА ВО ОВОЈ ВРЕМЕПЛОВ ? БОГ Е МАКЕДОН, БОГ Е ЗЕВС, БОГ Е АЛЕКСАНДАР И БОГ Е ИСУС ... СЕ Е КАЖАНО СО ОВА, ЗАТОА ШТО ЖИВОТИТЕ НА ОВИЕ СЕМОЌНИ СЕ ТОТАЛНО ИСТИ.

АМИН !!!

 

На прво место

News image

Поразите и понижувањата се секојдневие со власта на СДСМ

Поразите и понижувањата се секојдневие со власта на СДСМ. СДСМ потпиша договор со Бугарија во 2017...

Историја

News image

По список составен од Лазар Колишевски

7 јануари 1945 година, првиот ден на Божиќ, по список составен од Лазар Колишевски во Вардарска Маке...

Иселеници

News image

КОЈ БЕШЕ БЛЕР СКОТЛАНД – СОПРУГОТ НА ДАНАСКЕНДОВА? (12)

ДЕЛ ОД МОНОГРАФИЈАТА „СЕЌАВАЊА“ НА ДАНА СКЕНДОВА – ...

Култура и туризам

News image

ДЕЛОТО РАСКАЗИ „ЈАНА“ НА ЃОРЃИ ЛАЗАРЕВСКИ – СВЕДОШТВО ЗА МАКЕДОНСКАТА ВИСТИНА

Делото раскази „Јана“ на познатиот  публицист, раскажувач, писател, голем вљубеник во својата...

Фељтон

News image

МАКЕДОНЦИТЕ ВО ИСТОЧНО - ЕВРОПСКИТЕ ЗЕМЈИ – ДЕЛ II (11)

ДЕЛ ОД ПУБЛИКАЦИЈАТА „МАКЕДОНЦИТЕ ВО СВЕТОТ“ НА СЛАВЕ КАТИН

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.