Среда, 08 Декември 2021   
Александар Џеповски : Македонија ќе ги победи Преспанскиот, добрососедскиот и Тиранската платформа

1Dzeposki Александар Џеповски

Ништо не е вечно па ни Америка и западните сателити. Со пропаста на Америка како водечка светска сила која се наѕира одамна би можеле слободно да кажеме дека и сите нивни крвнички проекти во кои влегуваат Преспанскиот договор, добрососедскиот со Бугарија и Тиранската платформа автоматски ќе исчезнат и некој ќе одговара дебело. 

Како што Америка диктираше последниве 200 години во кои најголемата колатерална штета е Македонија,  така и следните 200 до можеби 400 години ќе биде Русија заедно со Кина па би требало да очекуваме и да настојуваме одма самите да ни се врати она што е наше. Најголемата корист ќе ја има Србија која ќе излезе на море преку поделена и распарчана Албанија која тогаш нема да постои поради Рускиот интерес и мир  се така додека постои Русија. 

Бугарија е творба на Русите од 1878 а предхоно единствена историја и конекција беше една мала земјичка која се викаше ПАРИСТРИЈА во времето на Цар Самоил, која беше во сендвич помеѓу Тракија, Мизија и Македонија и воедно засолниште на татарските војници отпадоци кои беа повеќето ослепени од Василиј, тоа се тие платеници ослепени 14000 Самоилови војници. Бугарија нема да постои кога Русија ќе застане на владетелскиот трон во име на иднината. 

Најпосле Грција доаѓа на ред. Одговорот го знаеме сите а тоа е дека Егеј ќе се врати во Македонија се разбира Солун ќе биде Македонски главен град а скратена Грција ќе биде под контрола на Кина и принудена како евтина работна сила во кинеската индустрија. 

Ова не е предвидување туку јасен и гласен одговор на целата игра и каша што ја создаде Америка со Масоните, Хазарите и Католиците. Нема да дозволат Русија и Кина и 0,001 % да остане по старо поради одбрана на свои позиции и интереси.

САМО ЗДРАВЈЕ ДА ДОЧЕКАМЕ СИТЕ ОВА НАЈБРЗО ДА СЕ СЛУЧИ А ИДЕ КОН ТОЈ ПРАВЕЦ. 

МАКЕДОНИЈА ВЕЧНА И ВЕКОВИТА. 

АМИН !!! 

 

Историја

News image

Водици или Богојавление

Именден празнуваат: Богдан, (значи даден од Бога) Богдана, Бојан, Богомил (значи мил на Бога) , Јо...

Иселеници

News image

„НАГРАДАТА ЗА ЖИВОТНО ДОСТИГНУВАЊЕ ЗА 2022 ГОДИНА“ НА ОМД ОД ВАШИНГТОН ЗА СЛАВЕ КАТИН

На предлог на претседателот на организацијата „Обединета...

Култура и туризам

News image

ПОЕТСКИ МОЗАИК од поетесата Гордана Димовска како мост за спојување на далечините просторни и бележење на времињата

Поетесата Гордана Димовска својата видлива линија на заинтересирано премостување на далечните прос...

Фељтон

News image

ДЕЛ ОД ПОБЕДИТЕ НА АЛЕКСАНДАР III МАКЕДОНСКИ (ВЕЛИКИ) ВО ИНДИЈА (18)

Стрелците, кои јавале на коњи, први нападнале и речиси веднаш ги онеспособиле бојн...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.