Среда, 01 Декември 2021   
Александар Џеповски : Има ли правда и Бога за уставобранителите што скапуваат по зандани непотребно?

1Dzeposki Александар Џеповски

Ако те има Боже те молам одма ослободи ги затоа што оваа неправда е навика последниве 200 години кога Македонец само затоа што си ја сака својата родна земја Македонија да лежи во затвор. Капак на се е кога внукот на Ченто лежи и само едно ме интересира - по која наредба е тоа, домашна или странска ? По мое и двете се ѓубрињата што смрдат. 

Дали сте свесни колку солзи и јадови на неправедно осудени заедно со нивните фамилии и деца може да ги внесе во проклетство таквите како Добрила, Вилма и цело СДС на чело со Муртинецот ? Колку што цар Борис со Хитлер ја окупира и присвои Македонија толку и дипстејтот со Заев ќе остане во Македонија. Но најповеќе боли што меѓународната јавност која глуми невиност и праведност едноставно ги нема и ни зборче да кажат. 

Заев и СДС си го  бараа со боринче и во секоја нормална земја ќе беа драстично и спектакуларно линчувани секој еден како нив затоа што продавање на име, црква, историја и штетни договори кои Груевски во овој случај ги најавуваше е оружје и алиби неприкосновено. Со помалку пратеници да формираш влада и потоа да купуваш 8 пратеници за да имаш мнозинство е доволно со голи раце да го задавиш било кој изрод.

За голема жал и вистина, Заев 4 години се шеташе слободно низ Македонија и ни влакно не му фали но затоа уставобранителите еве повеќе од 4 години скапуваат по затвори. 

МИЛИ БОЖЕ И МАЈКО МИЛА НАША МАКЕДОНИЈО, НЕ ГИ ЗАБОРАВАЈТЕ ОВИЕ НАШИ СВЕТЦИ ДЕНЕШНИ - УСТАВОБРАНИТЕЛИТЕ И ДАЈТЕ ИМ ПОЛНО РАДОСТ, СРЕЌА И ЗДРАВЈЕ НА НИВ И НИВНИТЕ ФАМИЛИИ А 

КОГА ЌЕ ИЗЛЕЗАТ НА СЛОБОДА ОДМА СТАВЕТЕ ГИ НА НАЈВИСОКИ МЕСТА И ДА ВОДАТ МАКЕДОНИЈА ВО МИР, ПРАВДА И ПОУБАВА ИДНИНА. ОД ОНА ЃУБРИЊАТА ИЗРОДИ И НИВНИТЕ МЕНТОРИ ПЕПЕЛ ДА НЕ ОСТАНЕ. 

АМИН !!! 

 

Историја

News image

Водици или Богојавление

Именден празнуваат: Богдан, (значи даден од Бога) Богдана, Бојан, Богомил (значи мил на Бога) , Јо...

Иселеници

News image

„НАГРАДАТА ЗА ЖИВОТНО ДОСТИГНУВАЊЕ ЗА 2022 ГОДИНА“ НА ОМД ОД ВАШИНГТОН ЗА СЛАВЕ КАТИН

На предлог на претседателот на организацијата „Обединета...

Култура и туризам

News image

ПОЕТСКИ МОЗАИК од поетесата Гордана Димовска како мост за спојување на далечините просторни и бележење на времињата

Поетесата Гордана Димовска својата видлива линија на заинтересирано премостување на далечните прос...

Фељтон

News image

ДЕЛ ОД ПОБЕДИТЕ НА АЛЕКСАНДАР III МАКЕДОНСКИ (ВЕЛИКИ) ВО ИНДИЈА (18)

Стрелците, кои јавале на коњи, први нападнале и речиси веднаш ги онеспособиле бојн...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.