Среда, 27 Октомври 2021   
Александар Џеповски: Мицкоски доаѓа под хитно и не смее да биде атерџија како Груевски

1Dzeposki Александар Џеповски

Криминалот, рекетот и сите национални предаства и омаложувања треба да се казнуваат и да се нема никаква жал спрема никого ни за една секунда. 

Ако постои смртна казна, се знае каде треба со сите почести да отиде, но бидејќи нема прашање е колку тие ќе си добијат ако се земе предвид дека по 18 години добија браќата кои на мравка не згазија. 

Би сакал да упатам голема благодарност до Села, Касами и сите други Албнаци без да ги набројувам кои во овие моменти му подаваат рака на Македонија и ВМРО ДПМНЕ на чело со Мицкоски. Заедно верувам длабоко дека ќе се борат против сиромаштијата и корупцијата  и дека ќе ја донесат Македонија на ниво на кое заслужува и луѓето да почнат да се ослободат и живеат нормално и достоинствено. 

Заминувањето на СДС и Заев е голема лекција за Македонија како и заминувањето на ДУИ за Албанците. 

Сите во нашиот регион се заситија од политичари криминалци кои се богатат преку криминал и рекет па би требало да се почне од кај нас и да се даде пример на другите. Знаеме и видовме како атерџиската политика на Груевски кој беше " смртно уплашен " од Јенките се круниса само со затвор за Велија и условни и никакви казни за другите и како благодарност на сето тоа опозицијата го дотера во егзил и илјадници без причина ги изпозатвори. 

Ова е сега да се биде или не, ако не се искористи убаво и паметно и ако не ги осуди заслужено и праведно СДС и ДУИ за сите нивни " егзибиции " - поправен испит ќе нема после тоа. Одговорноста е голема и ќе има голема чест само со правда и чист образ да се води земјата кон поубаво утре. Верувам во новите лидери но најмногу верувам во народот кој трпел и трпи многу со надеж дека ќе гледа убави денови за долго. 

НИКОГАШ НЕ ЗГАСНАЛА НАДЕЖТА ВО ПОУБАВО УТРЕ ЗА МАКЕДОНИЈА И ДА СЕ НАДЕВАМЕ ДЕКА ДОЈДЕ БЛАГОДЕТОТ БОЖЈИ А СИ БЕГА ЃАВОЛОТ СО СВОИТЕ ДЕЦА ЗАСЕКОГАШ ОД МАКЕДОНИЈА. 

АМИН !!! 

 

На прво место

News image

СВЕТИ КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ – ЧУДОТВОРЕЦ - 8 XII/25 XI

СВЕТИ КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ – ЧУДОТВОРЕЦ - 8 XII/25 XI

Историја

News image

Автономна Македонија (белградски весник)

АвтономнаМакедониjа (La Macédoine autonome). "Балканотнабалканскитенароди - МакедонијанаМакедонците"...

Иселеници

News image

ПРОМОЦИЈА НА ДЕЛА НА ДУШАН РИСТЕВСКИ - МАКЕДОН ВО ТОРОНТО

Во организација на Литературното друштво „Браќа Миладиновц...

Култура и туризам

News image

Легенди и верувања: Од минатото на селото Арвати

Легендите и митолошките верувања се често застапени сред луѓето кои се интересираат и сакат да знаат...

Фељтон

News image

БИТКАТА КАЈ СУСА И ИДНИТЕ ОСВОЈУВАЊА НА АЛЕКСАНДАР III МАКЕДОНСКИ (ВЕЛИКИ) – ГОСПОДАРОТ НА АЗИЈА (12)

Александар пристигнал во градот Суса на 15 декември 331 година пред Христа и бил п...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.