Среда, 13 Октомври 2021   
Александар Џеповски : Бугарија стои позади палење книги и учебници во Македонија
1Dzeposki
 
Само недоквакан и без мозок индивидуалец би го негирал ова. Тие, бугарите, мислат дека Тито и Коминтерната  ја измислиле Македонија и воедно со  помош на книги и учебници. Си ја имаат мувата на капата затоа што тие се создадени така како кнежество во 1878 и со помош на " книги и учебници ", читај фалсификати како и сите плочи и записи фалсификувани. 
 
 
Нивната мизерија и умоболност нема да прекине се додека не пресечат тие што ги создадоа. Во игра се големи пари наменети кон Заев и СДС за фалсификување избори но ганчовците знаат да си побараат екстра желби преку поздрави и честитки како оваа со книгите и учебниците за исти пари. 
 
Најновиот гаф на Царовска да ги спроведува желбите на Бојко преку горењето и уништување на книги и учебници е еднакво на фашизмот пред втората светска војна кога Хитлер го правеше истото. Цело СДС ќе мора да одговара за ова како и за сите криминали и за 27 Април кога нелегално дојдоа на власт.
Најповеќе боли фактот што ЕУ сето тоа го гледа и око не им трепнува на ниту еден бирократ или малку нормален од сите ненорманлни во таа ЕУ која ако не добие бензин и гас  од Путин ќе умре во рок од шест месеци. 
 
Во најблиска иднина ќе дојде крај на се со сите одговори  за позадината и кривицата на сите овие ујдурми. 
 
Пожелно е да се водат уредни документации за овој егзодус и да се соочат домашните и "браќата" еден убав ден а судот да им биде Јане Ченто со сите браќа што се со него во затвор. 
 
МАКЕДОНСКИОТ НАРОД ПАМЕТИ И НИКОГАШ НЕ ЗАБОРАВА. 
ИСТО ТАКА И ГОСПОД ПАМЕТИ И НЕ ЗАБОРАВА И ЗНАЕ КОГА ДА КАЗНУВА. 
СУДНИОТ ДЕН ДОАЃА НАЈСКОРО И МАКЕДОНИЈА МОРА ДА НАПЛАТИ И ДА НЕ БИДЕ ПАСИВНА. 
 
АМИН !!! 
 

На прво место

News image

Милошоски за несреќата во Бугарија: Ова е организиран криминал и трагедија, дали 45 луѓе живи изгореа за некој да произв

Милошоски за несреќата во Бугарија: Ова е организиран криминал и трагедија, дали 45 луѓе живи из...

Историја

News image

Македонска федеративна организација

Македонската федеративна организација, позната како Македонска федеративна револуционерна организаци...

Иселеници

News image

ЊУЈОРК – ГРАДОТ НА ЖИВЕЕЊЕТО НА георги (ЏОРЏ) томов - i ДЕЛ (7)

Денес Њујорк е најголем центар на американската меѓунаро...

Култура и туризам

Фељтон

News image

ГОЛЕМАТА БИТКА ЗА ГРАДОТ ТИР И ЗНАЧАЈОТ ЗА ИДНИНАТА НА ОСВОЈУВАЊЕТО НА АЗИЈА ЗА АЛЕКСАНДАР (10)

Во ова продолжение за читателите на порталот „Македонска нација“ ќе  претставим...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.