Среда, 13 Јануари 2021   
Александар Џеповски: Дали Трамп го најави крајот на Америка?
1Dzeposki
 
Александар Џеповски: Дали Трамп го најави крајот на Америка?
 
 
Америка докажа едно за толку фалената им демократија - лага со која долго време го мафтаа целиот свет. Сите нивни председатели беа местени од сатанистите и казнувани или убиени ако мрднеа и еден милиметар. 
 
Сега станува уште појасно кој ги уби Кенеди, Линколн и многу други Американци што веруваа во правда и Бог. Американскиот долар не е повеќе прва монета за трговија и штампање долари сега ќе доведува до инфлација. 
 
Бајден е само папет играчка на сатанистите со кои заедно пијат крв од малестирани деца, убиваат невини луѓе и настојуваат светот да го намалат на една милијарда населие и во завршна фаза да има само 100 милиони. 
 
Дојде часот или тие или ние  ... тие 5 милиони наспроти НИЕ 8 милијарди. Враќање нема и слава му на Трамп. Тоа е она за што пишуваше во Библијата и секој  сега треба да си ја одбере страна . Со Бога или со ѓаволот. 
 
Се повеќе се слушаат гласови дека Папата е уапсен поради трговија и проституција со деца од 1970 па наваму. Сметката на Ватикан е 34 кватрилиони долари и на секој католик му доаѓа по 5 милиони долари но тие пари по се изгледа ги има или држи под контрола Ротшилд како нивни креатор и дојде време да ги собере до даска. 
 
ЗА СЦЕНАРИОТО 27 АПРИЛ 2017 ЕТЕ ИМ СЕ ВРАТИ МИЛО ЗА ДРАГО НА АМЕРИКАНЦИТЕ ПОСЛЕ 4 ГОДИНИ.  АЈ ПОСЛЕ РЕЧЕТЕ ДЕКА НЕМА ГОСПОД !!! ПОСЛЕ ОВА СЛЕДАТ МНОГУ ДРАМИ И ДОКАЗИ КОЈ Е ГОСПОДАР НА СВЕТОТ И КАКО НЕМИЛОСРДНО ЌЕ ГИ КАЗНУВА НЕВЕРНИЦИТЕ И САТАНИСТИТЕ ВО ЕДЕН ПАКЕТ.
 
СЛАВА ТЕБЕ БОЖЕ ШТО СЕ ОСВЕТИ ЗА МАКЕДОНИЈА И ДАЈ НИ ГИ СЕГА ЗА ПОЧЕТОК УСТАВОБРАНИТЕЛИТЕ НА СЛОБОДА И ЕДЕН ОД НИВ ДА ЈА ВОДИ НАЈНАПАТЕНАНАТА ЗЕМЈА И НАРОД НА ПЛАНЕТАВА - МАКЕДОНИЈА. 
 
АМИН !!! 
 

На прво место

Историја

News image

Родољуб Славин „намерност или грешка“: Македонската емиграција може да придонесе за афирмирањето на републиката во сит

„...Дека пророштвото на Солунски има далековидство никако не можеш да му откажеш на овој славен стар...

Иселеници

News image

СВЕТОЗАР (СВЕТЛЕ) – СТИВ СТАМЕВСКИ - МАКЕДОНСКИ БИЗНИСМЕН ВО САД (8)

СЛОГА ВО СЕМЕЈСТВОТО – КАРАКТЕРИСТИКА ЗА СТАМЕВЦИ  ...

Култура и туризам

News image

Куќа на Робевци во Охрид

Куќата на Робевци во Охрид се смета за едeн од најрепрезентативните објекти на градската архитектура...

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (62)

ЗАКЛУЧОК КОН ЗАЕДНИЧКАТА ИСТОРИЈА И ИДНИНА 

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.