Среда, 08 Јули 2020   
Бомбите ваши не се "хумани" ко бомбите наши. Така некако му иде според СДС менталитетот

DzeposkiАлександар Џеповски 

Катица заглави од тие пусти бомби и почна да се соблекува гола. Сега ќе треба да очекуваме од Радмила Шеќеринска кога ќе заглави, само најлоши форми на перверзии со цел да се прави луда и полуда од Катица. 

Можеме да замислиме што ќе се случи со Црпко и Вицето за наредбите на палење автомобили на членови и симпатизери на ВМРО ДПМНЕ, за рекетот и сите криминали, во очекување на јавна еротика среде Камениот мост па се така до мостот Гоце Делчев. 

Шега на страна, ама многу бомби излегоа и ќе излезат, само едно ме мачи - ги нема никаде стратешките партнери и нивните бивши " апостоли " Бејли, Хан, Могерини, Ван Хојте. Ете и новите им "апостоли" никако ниту едно зборче да зуцнат. Што ќе беше ова?

Лично јас уште чекам доказ Груевски дека украл и 5 евра и се разбира по која логика влијаел за Мерцедесот во кои се возат Црпко и неговата фамилија?

Бомбите против СДС се атомски, нуклеарни бомби за век и веков. Бомбите на Црпко беа од видот шу прајш бе, приватни монотони разговори, сечени, лепени, долепени. 

Доколку има правда и ред, би требало на 15 јули СДС да изгуби катастрофално со 50 : 1 на мали голчиња. Тие се спремни и работат на голем изборен фалсификат, со однапред наполнети кутии. 

Народот Македонски треба да стори се и да го спречи овој злосторнички акт што го припрема СДС. Поправен не смее да има сега, може понатаму, но сега во овој момент треба да се стави крај на Црпковата ера помогната од фашистичката длабока држава на чело со Сорос и неговата банка. 

Со бомби дојдоа, со бомби ќе си одат.

СМРТ НА ФАШИЗМОТ, СЛОБОДА НА МАКЕДОНИЈА. 

АМИН !!! 

 

На прво место

News image

Коалициите на СДСМ траат само неколку часа

Коалициите на СДСМ траат само неколку часа се додека тие самите не се демантираат

Историја

News image

Македонија, мојот копнеж – Манојил Мане Јаковлески (65)

На 17 јуни 2018 година е потпишан од шефовите на дипломатии на Грција, Никос Коцијас и Македонија,...

Иселеници

Култура и туризам

News image

ПРВИОТ БИБЛИСКИ РЕЧНИК НА МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК (9)

Во ова продолжение за читателите на порталот „Македонска нација“ ќе претставиме дел од „Библискиот...

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (32)

ПЕЛАШКО-ЕОЛСКА АТИНА – ДЕЛ II

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.