Среда, 03 Јуни 2020   
Дали Македонија може да избегне да не ги плаќа милијардите долг направени од СДС?

DzeposkiАлександар Џеповски

Најновите случувања и протести во Америка даваат надеж за оваа варијанта. Глобалистите со дипстејтот се тие  кои правеа (и се уште прават, но до кога ?!?) криминални работи со манипулации и уцени на сите народи во сите континенти и се разбира во Македонија преку СДС, сите да се позајмуваат и тие да печалат. 

Најтрагично во сето ова е што народите кога ќе земат долг да речеме 100 милиони долари или евра, сеедно, тие добиваат само 10 до 20 проценти од таа сума и некој за милионче, како Зајко да речеме, ќе потпише и ќе рече жими мајка толку беше и ете ти проблем каде народот како роб ќе плаќа 20 милиони само за некакви си камати. 

Сега кога во Америка не се знае кој јаде, кој пие .... редно е некој да рече дека сите долгови кон глобалистите нема да се платат и нека си бараат од Ротшилд, Рокфелер, Сорос и компанија компензација, затоа што тие пљачкаа и опљачкаа се живо и диво последниве 200 години и ги направија сите војни поради тоа. 

Мозокот на Нас Македонците ама ич не ни работи. Имаме тотално право да ја вратиме Македонија цела и обединета и да бараме оштета од 800 трилиони долари за почеток од глобалистите и дипстејтот поради поробување на наша територија и создавање нови држави на Македонската земја како Грција во 1831, Бугарија и Србија во 1878 и Албанија во 1913 со наметнати јазици како грчки кој е всушност есперанто измислен од Александар Македонски и најпосле Албанскиот како резултат на синтеза од 6 јазици измислен од Петар Богданов и официјализиран во Битола 1913. Се разбира, бугарскиот и српскиот се дијалекти македонски од памтивек.

Затоа драги Македонци, не само што нема да плаќаме ништо туку и Македонија можеме и имаме право да си ја вратиме цела, се разбира доколку само ги замолиме Кина и Русија со прави луѓе кои никогаш нема да остават лесно да предадат земја на муртинци и црпковци. Надеж и сонот да стане релност секогаш зависи од Нас и се разбира колку веруваме и го сакаме Господ. ДАЛИ ЌЕ БИДЕ НЕШТО ОД НАС ИЛИ НЕ ... ОДЛУЧУВАМЕ САМИ И ШТО ЌЕ ОДЛУЧИМЕ, ТОА ГОСПОД ЌЕ НИ ПОДАРИ И ПОМОГНЕ. 

АМИН !!! 

 

На прво место

News image

ИМА МАКЕДОНИЈА

Ламбе Арнаудов: До ВЕТЕРАНИТЕ НА ВМРО ДПМНЕ – АРХИТЕКТИ НА САМОСТОЈНА МАКЕДОНИЈА

Историја

News image

Македонија, мојот копнеж – Манојил Мане Јаковлески (61)

Милче Милошевски денес е пензионер кој од детство другарува со Маноил Мане Јаковлевски. Нивното др...

Иселеници

News image

МАКЕДОНИЈА ЗАЛУЖУВА ПОДОБРА СУДБИНА ОД ОВАА ШТО ЈА ИМА СЕГА

МАКЕДОНИЈА ЗАЛУЖУВА ПОДОБРА СУДБИНА ОД ОВАА ШТО ЈА ИМА СЕГ...

Култура и туризам

News image

Настанување на селото Лазорополе и потеклото на неговите жители

Лазорополе за прв пат се споменува во Кодиката (книгата на дарители) на манастирот Слепче, во вторат...

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (28)

ПОТЕРА ПО АРГОНАУТИТЕ И НИВНОТО ВРАЌАЊЕ – ДЕЛ I Кога Јасон и Медеја дошле на брод...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.