Четврток, 28 Мај 2020   
Заев мора да одговара кривично за улогата како квази историчар
DzeposkiАлександар Џеповски
 
Неговиот сиромашен фонд на зборови, погрешно изговарање и начин на изразување ни укажува дека е полуписмен и се дискутабилни сите негови дипломи па дури и средното образование. 
 
Неговиот однос е премногу арогантен кога се става во улога на историчар и врз база на тоа да донесува штетни одлуки за земјата и народот каде живее.
 
Во најнормални држави секој еден Премиер или Предсетател па дури и Крал или Кралица за секоја интрига преку истроријата велат тоа им го препуштаме на историчарите и нагласуваат дека тие не се историчари. 
 
Но најтрагично е што Заев е аболициран криминалец и секој еден мал или голем криминалец за пусти пари може се да продаде и препродаде од историја. Ни јаде ни пие а за фалсификат историја се добива пари и нема штета за криминалецот освен голема материјална корист.
 
Меѓутоа Заев не гледа и покрај обичниот криминал ќе одговара и за воен криминал. Секоја изјава за истроријата, се користи за алиби на другата страна од која се создаваат тензии кај два или повеќе народи и избувнува револт па и војна. Се разбира војна може некој да спречи  но може и да ја не ја спречи па одговорност некој мора да сноси а во овој случај тоа е Заев. Уште полошо е што Заев не прави ништо добро освен лошо и голема мизерија за Македонија а ја вовлекува земјата и народот и омаловажува во корист на другите. 
 
Минатото, историјата, историски личности и празници во пакет со црква, Господ и религија овој Муртинец ги продава толку слатко што добива светска титула и професија - продавач на магла.
 
Штетата е преголема и ќе има голем домино ефект во понатамошниот живот не само на Балканот туку и во светски размери. 
 
Единствен спас е падот на Западот и зацврстување на Русија и Кина како водечки сили кои не дозволуваат вакви аболицирани криминалци донесени на власт како Премиери да колат и бесат.
 
Кога лагата е вистина а вистината лага ... е тогаш се губи смисла па дури и нормалниот живот е невозможен. Ќе останат и прикзаните за македонските изроди, кои за грст златници го продаваа својот народ, својот соптвен брат.
 
РЕКОВМЕ МИЛИОН ПАТИ КАКО ГОСПОД НЕ Е НИКОЈ И АЈДЕ ДА МУ ОСТАВИМЕ НЕМУ ДА ОДЛУЧИ, НИЕ СМЕ ПО СЕ' ИЗГЛЕДА НЕМОЌНИ. 
 
АМИН !!!
 

На прво место

News image

ИМА МАКЕДОНИЈА

Ламбе Арнаудов: До ВЕТЕРАНИТЕ НА ВМРО ДПМНЕ – АРХИТЕКТИ НА САМОСТОЈНА МАКЕДОНИЈА

Историја

News image

Македонија, мојот копнеж – Манојил Мане Јаковлески (61)

Милче Милошевски денес е пензионер кој од детство другарува со Маноил Мане Јаковлевски. Нивното др...

Иселеници

News image

МАКЕДОНИЈА ЗАЛУЖУВА ПОДОБРА СУДБИНА ОД ОВАА ШТО ЈА ИМА СЕГА

МАКЕДОНИЈА ЗАЛУЖУВА ПОДОБРА СУДБИНА ОД ОВАА ШТО ЈА ИМА СЕГ...

Култура и туризам

News image

Настанување на селото Лазорополе и потеклото на неговите жители

Лазорополе за прв пат се споменува во Кодиката (книгата на дарители) на манастирот Слепче, во вторат...

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (28)

ПОТЕРА ПО АРГОНАУТИТЕ И НИВНОТО ВРАЌАЊЕ – ДЕЛ I Кога Јасон и Медеја дошле на брод...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.