Среда, 08 Април 2020   
Што следува после корона вирусот во режија на дип стејтот?

DzeposkiАлександар Џеповски

Пожари, поплави, вируси од сида, ебола, сарс, корона...ИМА ЛИ КРАЈ ? 

Светов не може мирно да живее и ништо во животот нема смисла, убавина, надеж и некаква си иднина. Направија будали од сите нас со наметнување на убијци, криминали, ЛГБТ, рушење на национална власт, ругање и манипулации со Исус и Христијанството, геноцид врз православните...ДО КОГА ? 

Милион пати имаме кажано кои се тие и зошто го прават сето ова. Целта им е 8 милијарди луѓе на планетава да ги намалат на 50 до 100 милиони за да може тие "личните и одбрани" 5 милиони да живеат како цареви и се разбира да го слават натемаго. 

Дали ќе има место во таа одбрана елита за СДС и нивните полтрони. прашање со одговор е само во сон или поубаво кажано ни во сон. 

Едно е сигурно, ова е војна!!! Трета светска војна на друг начин. Овојпат ќе има истребување до крај. Тие или ние. Ако се тие, ќе нема повеќе Америка, ЕУ, НАТО, Ватикан и капитализам. Ако сме Ние, ќе нема повеќе Православен свет, Русија, Македонија па се така до далечина на зајдисонце. 

Доколку мислите дека нема Господ и наводно да нема никаква реакција, одма да ви кажам дека сте грешка. Тој одлучува и ќе мора со нив да оди до крај и да даде лекција и пример за наредни 10000 години. Ние сме сведоци и современици на оваа однапред смислена игра наметната од нив.

Да оставиме Горниот да реши и каже што треба, затоа што ние обичните паднавме на испит и не сме достојни што живееме.

Еднаш Исус се жртвува за нас и нашите гревови и ете пак истата грешка ја направивме.

БИДИ МИЛОСТИВ БОЖЕ И ЧУВАЈ ЈА ВЕЧНО МАКЕДОНИЈА. 

АМИН !!!

 

На прво место

News image

Новата лажна нормалност на Заев носи нови црни биланси

Неодговорноста на Заев и неговата лажна нормалност ја претвораат Македонија во балканска Ломбардиј...

Историја

News image

Како братот на Манданата, Мито, бил избркан од Бугарите во 1941

Како братот на Манданата, Мито, бил избркан од Бугарите во 1941: Што си дошол, ти си се борел за М...

Иселеници

News image

Одржана свечената Академија за Браќата Свети Кирил и Методи во Сиднеј

Одржана свечената Академија за Браќата Свети Кирил и Метод...

Култура и туризам

News image

ВО ЧЕТВРТОК НА 28 МАЈ Е ГОЛЕМИОТ ГОСПОДОВ ПРАЗНИК СПАСОВДЕН. ЗА МНОГУ ГОДИНИ

ВО ЧЕТВРТОК НА 28 МАЈ Е ГОЛЕМИОТ ГОСПОДОВ ПРАЗНИК СПАСОВДЕН. ЗА МНОГУ ГОДИНИ.

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (22)

ФЛЕГИЈЦИТЕ НА БЕОТИЈА И НА ТЕСАЛИЈА – ДЕЛ II

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.