Среда, 12 Февруари 2020   
Овие денеска што аплаудираа на нашето зачленување во НАТО ,до 1994 не убедуваа дека истите се наши класни непријатели

13087552 10208317905078858 1093200006616896689 nАлександар Бичиклиски

Овие денеска што аплаудираа на нашето зачленување во НАТО ,до 1994 не убедуваа дека истите се наши класни непријатели , согласно учебниците на "Кумровачката школа" која сите ја завршија.

Да ве потсетам душегрижници дека до 1993 плачевте за "Југословенска конфедерација" и за платформата "Изедбеговиќ,Глигоров" согласно мантрањата на книшката број 0001 во СДСМ...

Фала му на Бога што преку интеренотов се достапни статиите и изборните програми на политичките партии во Македонија од 1991 година ,во кои само во програмата и статутот на ВМРО-ДПМНЕ стоеше и стои дека : "ВМРО-ДПМНЕ бара итен прием во НАТО како стратешка определба на Република Македонија".

Така да курчењето и пувањето денес од корифеите на СДСМ(читај:Комунистичка партија на социјалистичка република Македонија , Сојуз на комунисти на Македонија , Социјалистичка партија на Македонија , па Партија за демократски просперитет-сојуз на комунисти на Македонија , па конечно СДСМ) претставува најблаго кажано политички простотилак и најниска форма на политичка проституција...

Абе "другови и другарице" од кога ќе го прочитате постов , отворете си го новчаникот , извадете си ја сликата од Маршалот свртете ја од опачината и видете дали сликата од Сталин избледела....

#Хоштаплети#СитниДуши

 

Историја

News image

Русинот Бурич од Историската Конференција на Малта 1989: Без Македонизмот паѓа и целата цивилизација!

Осврт кон делото на рускиот мислител Владимир Бурич базиран на разговорите водени со него од макед...

Култура и туризам

News image

ОСТАНИ ДОМА - ЗА ТЕБЕ, ЗА НАС

ОСТАНИ ДОМА -  ЗА ТЕБЕ, ЗА НАС ЗА ТАТКОВИНАТА, ЗА ЧОВЕШТВОТО Мини-есеј: Марија Емилија Кукуба...

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (14)

VI ДРЕВНА МАКЕДОНИЈА ВО ПРАИСОТИРСКИОТ ЕГЕЈ (ДЕЛ IV)

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.