Среда, 22 Јануари 2020   
На следниве избори СДС треба да се избрише како пертија
DzeposkiАлександар Џеповски
 
Со навредите кон Симон Трпчевски, СДС треба да се избрише како партија. Повеќе не се издржува, не може и не смее вака понатаму. Тоа не е партија и мора да се стави точка на нив. 
 
Не беше малку што лажат, крадат, рекетираат, запустуваат и нема никаков аир од нив, воедно не изградија ниту едно клозетче метар квадратен од картон, тие сега се дрзнаа да го навредуваат Симон Трпчески. 
 
Овој горд Македонец со светска слава како пијанист и настапи со светски филхармонии, пред кого Кралицата Елизабета, сите кралеви, кралици, председатели и најелитни луѓе од целиот свет му се поклонуваат и во транс го враќаат на бис по пет шест пати ... добива навреди од СДС. 
 
Особата на која не е вредно името да и се спомнува е паразит комуњарски која освен хармоника на уво во некоја биртија со полно алкохол не знае ама ништо подалеку од носот, го нарекува мочко поради правилната критика и причина на Симон.
Што е следното, Симон да свири со филхармонијата кај Мирчо свињарникот и да ги свири Чао Бела, Чаше ломим и Вицето да му залепи една стотка??? 
 
Кога својата култура и уметници си ги потценуваш а воедно криминалот, рекетот и неправдите се на најголемо ниво и пробиено е најниското дно, се наметнува прашање зошто СДС постои и кому му е потребна? Сигурно не на Македонија, каде за пусти пари менуваат име, јазик црква и вршат геноцид на Македонецот. 
 
На следниве избори СДС треба да се избрише како пертија, да не учествува, да се зароби целиот нивни имот како и имотот на сите нејзини членови кој неправилно го спечалиле и главните актери во нивниот врв да добијат доживотен затвор без шанси за излегување.
 
САМО ТАКА МАЈКА МАКЕДОНИЈА МОЖЕ ДА ДОБИЕ МАЛА САТИСФАКЦИЈА И ДА ЈА КРЕНЕ ГЛАВАТА ДА ЧЕКОРИ НАПРЕД. 
 
АМИН !!!
 

На прво место

News image

Зоран и Вице Заеви се директно вплеткани во мрежата „Рекет“

Зоран Заев е главата на криминалниот октопод

Историја

News image

ЗНАМЕТО Е СВЕТА РАБОТА

Македонското сонце изгравирано на ѕвоно во 1834 година, на коешто пишува: ☨ МАКЕДОНИА ✵- Мајстор ...

Иселеници

News image

Јавен повик од ДИК за пријава и увид во Избирачкиот список за дијаспората

Јавен повик од ДИК за пријава и увид во Избирачкиот спис...

Култура и туризам

News image

Чекори кон небото

Чекори кон небото, Виолета Сековска и други

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (8)

III ЕПИСТЕМОЛОГИЈА НА ОНОМАСТИКАТА НА ПАНОНИЈА (ДЕЛ VI) Во Делибатската пеш...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.