Среда, 15 Јануари 2020   
Рашела Мизрахи е ѕвезда што силно грее
DzeposkiАлександар Џеповски
 
Рашела Мизрахи е ѕвезда што силно грее. Нејзината љубов и топлина е толку голема и заслужува да се истакне и спореди на светско ниво и треба да сме горди сите во Македонија со неа. 
 
Како министерка за труд и социјална политика, Рашела го прави она што ни ретко кој политичар, министер или преставник на било која влада, може да го направи од првиот момент на назначување, да се фати во костец со преку 15000 случаји на кои самиот Бог не би се нафатил, да ги реши поединечно и со цело срце. 
 
До сега, сите политичари, министри па и свештени лица во Македонија ја немале кармата на оваа наша гордост од Еврејско потекло и позитивниот адреналин уште од самиот почеток на назначување за многу осетлива категорија во едно општество. 
 
Време е да се подаде рака и подршка на Рашела а воедно и на ВМРО ДПМНЕ како партија која е спремна со вакви личности од Бога одбрани да ја врати честа на Македонија и нејзните напатени жители.Тие имаат визија и желба да се среди целата болна трагикомедија предизвикана од СДС и воедно да ги остранат со сите нивни канцерогени криминали и опустошувања. 
 
Ова не се комплименти туку вистина на која сум многу уверен во нивните реални вредности.
Затоа не заборавајте - Македонија со ВМРО ДПМНЕ и Рашела е сигурна добитна комбинација за Македонија и целата цивилизација, се разбира со благослов од Бога во име на Македонија и правдата долгоочекувана. 
 
АМИН !!!
 

На прво место

News image

БУГАРСКИТЕ ВЕСНИЦИ ОД 1905 ГОДИНА ЈА НАПАЃАЛЕ МАКЕДОНСКАТА НАЦИОНАЛНА ДЕЈНОСТ НА ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ

Во нашата јавност е малку познато дека, за разлика од денес, бугарските весници од околу илинденск...

Историја

News image

Македонија, мојот копнеж – Манојил Мане Јаковлески (72)

Македонскиот народ се соочува со огромни притисоци и со оваа марионетска власт предводена од лидер...

Иселеници

News image

БОГАТО МИНАТО И СЕГАШНОСТ НА ДРЕВНАТА МАКЕДОНСКА ЗЕМЈА (3)

Во 2020 година се навршија 55 години од осветувањето на ...

Култура и туризам

News image

МАНИФЕСТАЦИЈАТА „ЈУГОСЛАВИЈА ВО ЧЕСТ НА СВ. КИРИЛ“ ВО РИМ ВО 1979 ГОДИНА - ДЕЛ I (23)

ЕДИНАЕСЕТТО ПОКЛОНЕНИЕ ПРЕД ГРОБОТ НА СВЕТИ КИРИЛ ВО ВЕЧНИОТ РИМ 

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (39)

  ХЕСПЕРИДИНИТЕ ГРАДИНИ

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.