Среда, 13 Ноември 2019   
Дали Александар умре млад или стар како Птоломеј во Египет?

DzeposkiАлександар Џеповски

Дали Александар умре млад или стар како Птоломеј во Египет?

Тоа што не можат да го најдат гробот на најголемиот Македонец е причината дека бараат коски на млад човек. Сите знаеме дека Александар беше фасциниран од Египет а за Птоломеј нема никакви информации освен дека му бил полубрат и се разбира многу сличен на него. 

Но најимпозантно и предизвикувачки е фактот дека татко му Филип бил всушност Аристотел.

Ако ги склопиме коцките од овој аспект, се гледа дека Македонците биле најголема цивилизација, можеби од друга планета или Божји народ, Трето нема и се друго е измислица спроведена до денес од Хазарите. 

Познато е дека Александар го измисли КОИНЕ, тогашен есперанто  кои денес е оној говор и јазик што го слушаме и не убедуваат дека е грчки јазик. Овој јазик беше службен во Цариградската црква и кога ќе се скараат грчката и цариградската фела, одма им се посочува на Грците кој јазик зборат и дека црквите не се грчки туку Македонски и дека живеат во поклонета Македонска земја.

Исто како и Америка и НАТО кога им посочува на грците дека живеат на света Македонска земја која ќе биде вратена на македонскиот народ доколку малку мрднат накај Русија и Кина. 

Цивилизациските придобивки и остварувања се неминовно апсолутно МАКЕДОНСКИ се до крајот на 19 век кога ѓаволските секти унитшуваат и продаваат македонски докази за сите овие храбри и докажани тврдења, па така преименуваа историја, создадоа нови "антички" држави на македонската територија (Грција, Бугарија, Србија и Албанија) со преголема историја де, така да сето ова е злосторство и криминал невиден на оваа планета. 

НЕ ЗАБОРАВЕТЕ - МАКЕДОНИЈА БИЛА, Е И ЌЕ БИДЕ ЦИВИЛИЗАЦИЈА  СТВОРЕНА ОД БОГА. ЗАТОА НА КРАЈ ПАК МАКЕДОНИЈА ЌЕ ПОБЕДИ.

АМИН !!!

 

На прво место

News image

Христијан Мицкоски: Честит Илинден!

ВМРО-ДПМНЕ е кауза која е повеќе од појаничарените јуришници на власта, за чии грешки во минат...

Историја

News image

Македонија, мојот копнеж – Манојил Мане Јаковлески (64)

Во монографијата „Македонија, мојот копнеж – Манојил Мане Јаковлески, од авторот Киро Кипровски, о...

Иселеници

News image

ГОВОР НА ГОЈКО ЈАКОВЛЕСКИ НА ОСНОВАЧКОТО СОБРАНИЕ НА ВМРО-ДПМНЕ (22)

85 ГОДИНИ ОД ЖИВОТОТ И ДЕЛОТО НА ГОЈКО ЈАКОВЛЕСКИ, АЛИАС...

Култура и туризам

News image

ОД РОДНОТО МЕСТО НА ИСУС ХРИСТОС - ВИТЛЕЕМ ДО РИМСКИТЕ УРНАТИНИ (8)

Во ова продолжение за читателите на  порталот „Македонска нација“ ќе ги претставиме имињата, ...

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (31)

ПЕЛАШКО - ЕОЛСКА АТИНА – ДЕЛ I

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.