Среда, 06 Ноември 2019   
Зошто Македонија мора да влезе во Евроазиската Унија?

DzeposkiАлександар Џеповски

Зошто Македонија мора да влезе во Евроазиската Унија? 

Како прво, никаков аир и само преголема штета од влез во ЕУ и НАТО. Па сите земји се само во долгови и тоа екстремно големи. капак на се и Америка која е презадолжена на Кина и тоа читајте убаво 165 трилиони или 165 000 билиони долари !!! 

Некој на сметка на овие создадени држави последниве 200 години едноставно заработува. Но тоа не е се ако се земе во обзир дека Америка со Англија, Франција, Германија и уште некоја европска вештачка земја крадат безмилостиво од Африка, Јужна Америка и сите земји особено каде има природни ресорси и богатства. Ако им секне бунарот, тие не можат да опстанат повеќе од година дена. Ако Путин не им даде гас и нафта на Еропјаните, ќе ги исечат сите шуми ( како што се случи во минатото ) и ќе имаат поплави т.е. крај на светот за Западна Европа во рок од три месеци. 

Дали вреди да се уништи земја, континент или планета за некои болни клептомани кои малтретираат, крадат и убиваат за пусти пари ? Па имате ли мозок драги мои Македонци дека тие што го прават ова, а знамеме кои се ... имаат намера да го уништат светот и да владеат само тие кои ќе бројат 5 милиони и ќе остават само 50 милиони да живеат и тоа како слуги без никакви права ? Еве почнува да се усвојува секаде закон луѓето да не добиваат пензија и да работат како стока додека да цркнат, здравството дури и во Австралија по Американскиот модел колку и да си осигуран здраствено, за една обична повреда на раката наплаќа по 11 000 долари и на крај плаќаш 3000 до 4000 од свој џеб иако си осигуран ??? Но затоа тие, елитата светска не плаќа ништо или се до цента си зима назад, ако убијат некој не само што не одат во затвор туку убиенот ќе го накриват дека е убиец и овие " сиромашките " дури и оштета ќе добијат, колку им сака душата. 

Затоа драги Македонци, мислете два пати или сто пати и тоа што побргу, толку поубаво. Сакате нормален живот, барајте и гинете за Русија и Кина. Сакате депресивна смрт и ужас преку педофилија, убиства, истополови бракови во сојуз со елитата во сенка која владее со ЕУ и НАТО ... ваш избор. Едно разберете : Путин одлучи и првиот чекор го направи со ракетите С 400. ВЕЧНА МАКЕДОНИЈА И СИКТЕР ЕУ И НАТО ЗАСЕКОГАШ ОД МАКЕДОНИЈА И ОД ЦЕЛАТА ПЛАНЕТА. АМИН !!! 

 

На прво место

News image

Христијан Мицкоски: Честит Илинден!

ВМРО-ДПМНЕ е кауза која е повеќе од појаничарените јуришници на власта, за чии грешки во минат...

Историја

News image

Македонија, мојот копнеж – Манојил Мане Јаковлески (64)

Во монографијата „Македонија, мојот копнеж – Манојил Мане Јаковлески, од авторот Киро Кипровски, о...

Иселеници

News image

ГОВОР НА ГОЈКО ЈАКОВЛЕСКИ НА ОСНОВАЧКОТО СОБРАНИЕ НА ВМРО-ДПМНЕ (22)

85 ГОДИНИ ОД ЖИВОТОТ И ДЕЛОТО НА ГОЈКО ЈАКОВЛЕСКИ, АЛИАС...

Култура и туризам

News image

ОД РОДНОТО МЕСТО НА ИСУС ХРИСТОС - ВИТЛЕЕМ ДО РИМСКИТЕ УРНАТИНИ (8)

Во ова продолжение за читателите на  порталот „Македонска нација“ ќе ги претставиме имињата, ...

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (31)

ПЕЛАШКО - ЕОЛСКА АТИНА – ДЕЛ I

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.