Среда, 16 Октомври 2019   
Македонија никогаш нема да добие датум и влез во ЕУ и НАТО

DzeposkiАлександар Џеповски

Македонија никогаш нема да добие датум и влез во ЕУ и НАТО. Кој не мисли вака, тотално е во заблуда. 

Оваа игра топло ладно веќе дојде преку глава кај секој еден Македонец. Како дозволуваат политичарите да лажат народ и да се занесуваат со нешто што одамна се знае и се гледа од авион. 

Да смениш име а да не профитираш со голема економија и цврста гаранција за влез не само во ЕУ и НАТО, туку и на Месечина и на Марс и тоа како минимум, навистина ова е можно само кај муртинското имбицилче со намера да профитира спектакуларно во својот џеб. 

Оваа игра се тегне десетици години. Те Франција, те Германија па после Холандија и Данска за на крај ако се попишманат во игра да влезат традиционалните душмани и негатори, нашите добри соседи, спремни на се или ништо да не дозволат влез по никоја цена. 

Криминал на светско ниво, корупција насекаде и како капак на се рекетарска влада која едноставно рекетира се што ќе и дојде под рака ... прашање за 10 милиони евра - кои се будалите што веруваат и сонуваат дека има шасни и еден процент за влез дури и во клозет ? 

Најтрагично е што нема барем двојца паметни да видат дека ЕУ и НАТО се готови и пред распад а златна Евроазија на чело со Кина и Русија како водечки економски и војно стратегиски сили едноставно да се игнорираат и потценуваат ? Господ може да ти помогне еднаш, два пати, петпати ама ако го игнорираш и седиш пасивно на страна ... е тогаш знае и да крене раце од тебе. Изгледа знае што прави и да се надеваме дека се е под негова контрола. АМИН !!!

 

На прво место

News image

Филипче лаже исто како и неговиот шеф Заев

Венко Филипче лаже исто како и неговиот шеф Зоран Заев. 

Историја

News image

Илинденските топчиња изработени од монасите на Бигорскиот Манастир

За „Македонска нација“ ги изнесе своите сеќавања 93 годишниот Блаже Јанкуловски-24 Јуни 2009 г.

Иселеници

News image

Сеќавање: 30 години од смртта на Јован Кокаловски

ПОЕТ, НОВИНАР И ОПШТЕСТВЕНИК На 30 мај 2020 година се н...

Култура и туризам

News image

ПРВИОТ РИМСКИ ИМПЕРАТОР ШТО ГО ПРИЗНАЛ ХРИСТИЈАНСТВОТО

3 јуни е празникот на светите рамноапостолни цареви Константин и Елена. 4 јуни е празникот на св...

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (23)

КОЛОНИЗАЦИЈАТА НА ТЕБА ОД ФЕНИКИЈЦИТЕ - ДЕЛ I

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.