Среда, 18 Септември 2019   
Здравјето се расипува во притвор според Катица и Боки
DzeposkiАлександар Џеповски
 
Здравјето се расипува во притвор според Катица и Боки.
 
Никој нема намера на туѓа мака да донесува заклучоци или да се сити, напротив се вели пу,пу, пу не дај Боже. 
 
Но неколку факти ме тераат и сите вас да ги спомнеме и да се присетиме. 
 
Како здравјето им беше перфектно и некогаш не се пожалија ( Катица и Боки ) додека имаа сила и власт ? 
 
Дали мислеа дека дека дојдоа на власт и тоа со сила преку корумпираните ЕУ и Америка, па ќе останат вечно и ќе можат на секој да му ја дерат кожата, читај Македонец, како што сакаат ? Ова се однесува и за сите СДСМовци специјално до врвот со Заев !!! 
 
Колку криминалот и рекетот можеше да остане како тајна и лесен бизнис без да помислат на антиреакција и излегување на вистината на виделина па така цел свет јавно да увиди што се случува во Македонија ?  
 
Народот Македонски од првиот ден јавно и тегобно изјавуваше како едвај чека да им го види крајот, спацијално односот јаничарски на Катица. Народот се нервираше и пиеше таблети за смирување очекувајќи дека некој можеби згрешил па ќе има правда нели. Само се увиде колку голема фарса се мерцедесот, милијардите на Грујо, лепени бомби од стилот шу праиш бе ... но најтрагично е бранители на устав и внукот на Ченто да влегуваат во затвор и тоа замислете како терористи а терористи што убија деца во име на вера, политика и идеологија се путшија на слобода, па драги мои Македонци тука е тој клучен момент и пресвртница. 
 
Здравјето на Ченто, Игор, Чавков и другите невини Македонци ( се разбира и други националности ) не беше важно ни за Катица како коли беси кадија ниту за нивните газди. 
 
Арно ама, животот да ти биде карма и се докажа дека тркалото се врти и тоа опасно. Праќаш во затвор, одиш во затвор. Сакаш да ја уништиш Македонија и да и смениш име - Македонија ќе те уништи и ќе ти го смени името и тебе како персона. Едвај чекаме да ја видиме судбината на сите а посебно на Заев и Димитров во пакет со Шеќерка. ТОГАШ НЕ ЗАБОРАВИТЕ НА ГОСПОД КОЈ СЕКОГАШ ПОСЛЕДЕН СЕ СМЕЕ. ДА ЖИВЕЕ МАКЕДОНИЈА ВЕЧНО СО ЗНАМЕТО ОД КУТЛЕШ. АМИН !!!
 

Иселеници

News image

КРЕАТИВНОСТА МИ ЈА ПОЛНИ ДУШАТА

Разговор со Лара Мабеи која ја игра главната улога во „Баб...

Култура и туризам

News image

ИЗРАЕЛ - ВЕТЕНАТА БИБЛИСКА ЗЕМЈА (12)

ЕРУСАЛИМ - ГРАДОТ НА ВЕЧНОСТА

Фељтон

News image

ОД ПАНОНИЈА ДО ЕГЕЈ (31) I ДЕЛ

МИТОЛОШКА И ТЕОНИМСКА ОНОМАСТИКА НА ПАНОНИЈА

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.