Среда, 20 Февруари 2019   
Кој е Евалд вон Клајст? Во негова чест и од негово име, Заев и Ципрас добија награда

DzeposkiАлександар Џеповски

Кој е Евалд вон Клајст? Во негова чест и од негово име, Заев и Ципрас добија награда

Кој е Евалд вон Клајст? Во негова чест и од негово име, Заев и Ципрас добила ете награда.

Инаку тоа е човекот кој беше еден од генералите на Хитлер и ги нападна Југославија и Грција. Доказ за тоа е ако одите на Интернет и за секунда ќе се уверите.

2019-02-17

Ако коза лаже, рог не лаже. После оваа лакрдија и гнасна официјална потврда, се наметнува едно озбилно прашање : Кој се ова измотава со сите нас ?

Дали некој сака да прави мајмуни од сите нас или пак сме навистина мајмуни, што ете се поминува со вакви пониживања и сите аминуваме и спиеме.

Дали Македонскиот народ е преуморен, заспан, инфериорен или дотолчен ... па се прашуваме до кога ? Следната цел е приватно секој до еден Македонец да биде истребен преку вакцини, труења со воздухот и други финти запишани кај Бејли и Калето. Дали Македонецот ќе дозволи конечно да се самоистреби?

Овца награда од фашистот на сликата за Заев и Ципрас е навистина допрено најниско дно на човештвото. Дали Израел ќе реагира, ќе биде могу интересно да се види. Сето ова е со подршка значи од Германија, ЕУ, НАТО, Америка... сите оние фактори кои ни го го менуваат името последниве 30 години, а не безименуваа последние 200 години.

Еве ја за крај мојата логика. Германија не добива гас за греење од Америка, која нема ни за неа. Се наметнува одговор и заклучок дека Германија без рускиот гас може да преживее само еден месец. Во право е Путин кога вели дека Геманците не може да дојдат ни со една кола до Русија без нафта. Затоа, контролата на Егејското море под измислена " демократска и праисториска Грција " е мала инекција од Саудиска Арабија, но правата инекција зависи од Русија. Па богами,со здравје да си го носите Америка, ЕУ, НАТО, Германија и западот. Сега е јасно како ден што е работата со Венецуела и посебно македонскиот синдром.

ДА ЖИВЕЕ МАКЕДОНИЈА И НАЈСКОРО ДА СТАНЕ ОБЕДИНЕТА МАКЕДОНИЈА!!! АМИН!!!

Инаку тоа е човекот кој беше еден од генералите на Хитлер и ги нападна Југославија и Грција. Доказ за тоа е ако одите на Интернет и за секунда ќе се уверите.

Ако коза лаже, рог не лаже. После оваа лакрдија и гнасна официјална потврда, се наметнува едно озбилно прашање : Кој се ова измотава со сите нас?

Дали некој сака да прави мајмуни од сите нас или пак сме навистина мајмуни, што ете се поминува со вакви пониживања и сите аминуваме и спиеме.

Дали Македонскиот народ е преуморен, заспан, инфериорен или дотолчен ... па се прашуваме до кога ? Следната цел е приватно секој до еден Македонец да биде истребен преку вакцини, труења со воздухот и други финти запишани кај Бејли и Калето. Дали Македонецот ќе дозволи конечно да се самоистреби?

Овца награда од фашистот на сликата за Заев и Ципрас е навистина допрено најниско дно на човештвото. Дали Израел ќе реагира, ќе биде могу интересно да се види. Сето ова е со подршка значи од Германија, ЕУ, НАТО, Америка... сите оние фактори кои ни го го менуваат името последниве 30 години, а не безименуваа последние 200 години.

Еве ја за крај мојата логика. Германија не добива гас за греење од Америка, која нема ни за неа. Се наметнува одговор и заклучок дека Германија без рускиот гас може да преживее само еден месец. Во право е Путин кога вели дека Геманците не може да дојдат ни со една кола до Русија без нафта. Затоа, контролата на Егејското море под измислена " демократска и праисториска Грција " е мала инекција од Саудиска Арабија, но правата инекција зависи од Русија. Па богами,со здравје да си го носите Америка, ЕУ, НАТО, Германија и западот. Сега е јасно како ден што е работата со Венецуела и посебно македонскиот синдром.

ДА ЖИВЕЕ МАКЕДОНИЈА И НАЈСКОРО ДА СТАНЕ ОБЕДИНЕТА!

АМИН!

 

На прво место

News image

САМО ЗДРУЖЕН МАКЕДОНСКИ НАРОД ,СО СИЛНА ВЕРБА И ЦВРСТ ДУХ ЌЕ ЈА ВРАТИ ДРЖАВАТА ВО СВОЕ ВЛАДЕНИЕ

САМО ЗДРУЖЕН МАКЕДОНСКИ НАРОД ,СО СИЛНА ВЕРБА И ЦВРСТ ДУХ, ЌЕ ЈА ВРАТИ ДРЖАВАТА ВО СВОЕ ВЛАДЕНИЕ. ...

Историја

News image

ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ НА БУГАРИТЕ ИМ ПРЕЧИ ТОА ШТО СМЕ МАКЕДОНЦИ

ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ НА БУГАРИТЕ ИМ ПРЕЧИ ТОА ШТО СМЕ МАКЕДОНЦИ

Иселеници

News image

Зоран Ќосески-мировен судија во окружниот суд на западна Австралија

Зоран Ќосески-мировен судија во окружниот суд на зап...

Култура и туризам

News image

ЕСМА РЕЏЕПОВА – ТЕОДОСИЕВСКА – КРАЛИЦАТА НА РОМСКАТА ПЕСНА (24)

ПРОСЛАВИ НА ГОЛЕМИТЕ ЈУБИЛЕИ НА ЕСМА И АНСАМБЛОТ „ТЕОДОСИЕВСКИ“

Фељтон

News image

ОД ПАНОНИЈА ДО ЕГЕЈ (10)

БРИГИТЕ И ТРАКИЈЦИТЕ – ПОПУЛАЦИИ НА ЦЕНТРАЛЕН БАЛКАН

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.