Среда, 16 Јануари 2019   
Северна ќе постои колку Вардарска бановина и Румелија

DzeposkiАлександар Џеповски

Северна ќе постои колку Вардарска бановина и Румелија

 

Колку се глупи Меркел, Сорос, ЕУ, НАТО и Америка и колку научија од тоа што Хитлер беше истеран до Берлин, Наполеон до Франција и последново бркање од Сирија ... лекции ненаучени или тврдоглаво игнорирани ? 

Секој еден што тргнал против православните и посебно против супер силата православна Русија, доживеал тотална пропаст и најтежок пораз. Крајот на светот е предвиден за сектите и ѓаволските влади во сенка од Америка, не за нормалните , православните и добрите. 

Македонија ќе си остане само Македонија и дури и без Република. Македонскиот Полуостров пак ќе биде само Македонија, каде Америка преку Германија, Франција и Англија создаде нови држави како Грција, Бугарија, Србија и Албанија од 1829 па наваму. Два јазици се веродостојни дијалекти ( Бугарскиот и Српскиот ), еден македонски есперанто наречен Коине познат денес како "  грчки јазик " и еден вештачки создаен од сто албански зборови од Кавказ со пет други европски јазици ( италијански, француски, романски ... ) познат како Албански создаден 1913 во Битола. Сето ова е поврзано со правсолавна религија освен во Албанија помешана со уште два. 

Најважно е што Меркел и глупердите не гледаат дека светот дури сега ја дозна вистината за Македонија, прогледаа како постојат и други Македонии и кој стои позади сета оваа Македонска голгота до пеколот и назад. 

МАКЕДОНИЈА БИЛА И ЌЕ ОСТАНЕ САМО МАКЕДОНИЈА, А СЕВЕРНА ЌЕ ОСТАНЕ САМО СОН И ДОКАЗ ЗА КОДОШИТЕ И ИЗРОДИТЕ КОИ СЕ ФАТИЛЕ НА ОРО СО ЃАВОЛОТ. ЉУБОВТА И ВИСТИНАТА СЕКОГАШ ПОБЕДУВААТ И ЗАТОА МАКЕДОНИЈА Е ВЕЧНА И ТАКВА ЌЕ ОСТАНЕ. АМИН !!!

 

На прво место

News image

ДИК ќе спроведува избори за Претседател на Република Македонија, а не Република Северна Македонија

ДИК ќе спроведува избори за Претседател на Република Македонија, а не на Република Северна...

Историја

News image

Аристотел избркан од Атина зошто бил пријател на нивниот непријател Александар Македонски

Аристотел избркан од Атина зошто бил пријател на нивниот непријател Александар Македонски

Иселеници

News image

Анализа на ОМД: Од „Конечна Спогодба“ до „Failed State“ во 10 чекори

Десет причини зошто Република Македонија отстапува од си...

Култура и туризам

News image

ЕСМА РЕЏЕПОВА – ТЕОДОСИЕВСКА – КРАЛИЦАТА НА РОМСКАТА ПЕСНА (11)

ЕДЕН ДЕН СО КРАЛИЦА НА ПЕСНАТА  ЕСМА РЕЏЕПОВА – ТЕОДОСИЕВСКА - II ДЕЛ

Фељтон

News image

Александар Македонски (72)

МЕШАЊЕ НА РАЗЛИЧНИТЕ КУЛТУРИ, РЕЛИГИИ И НАЦИИ НА НАРОДИТЕ ОД ЗАПАД И ОД ИСТОК

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.