Среда, 12 Септември 2018   
ДОСТА НЕ‘ ЛАЖЕТЕ !

mane 1
Манојил (Мане) Јаковлески

До кога треба да се толерираат оние кои упорно работат на тоа да нè нема, да ни го срушат достоинството, гордоста и најлошо од сè со своите глупости да и` го валкаат името, идентитетот и јазикот на нашата Македонија.

Да не дозволиме да направат уште еден геноцид врз Македонците.

И покрај заедничкото делување, ни ЕУ, ни НАТО, ниту власта на Заев, не можат на македонскиот народ да му ја продадат приказната, дека ако го сменат името и идентитетот, набргу ќе ги чека ЕУ и НАТО, каде што „тече мед и млеко“.

Мора сложно да им кажеме: ДОСТА НЕ‘ ЛАЖЕТЕ !

Сега е време кога македонскиот народ и нивните пратеници во Собранието на Република Македонија треба да станат и да му кажат на САД и ЕУ: Ние сме за ЕУ и НАТО, но не сме за промена на името и уставот.

Дојде часот кога секој Македонец треба да застане во првите редови во одбрана на името, идентитетот, јазикот, во одбрана на демократијата, за да ја зачуваме слободата и да не станеме граѓани од втор ред во својата земја.

Затоа, кренете глава Македонци гордо високо, бидете храбри, паметни и разумни но во исто време патриотски расположени и сакајте си ја Македонија, бидејќи друга татковина немаме!

Ве повикувам сите Вас, кои си ја сакате Македонија: Бојкотирајте го референдумот за да ја спасиме Македонија.

БОЈКОТИРАМ за доброто на нашата Македонија!

 

 

На прво место

News image

Промената на името и идентитетот ние не го признаваме, не го поддржуваме и никогаш нема да прифатиме

Јанушев: Промената на името и идентитетот ние не го признаваме, не го поддржуваме и никогаш нема...

Иселеници

News image

Забранетиот филм РУГАЊЕ СО ХРИСТОС се прикажува во Австралија

  Во Австралија пристигна режисерот и сценарист Јани...

Култура и туризам

Фељтон

News image

Александар Македонски (67)

ТРГОВСКИТЕ ПАТИШТА ЗА ВРЕМЕ НА АЛЕКСАНДАР МАКЕДОНСКИ И РИМСКАТА ИМПРИЈА

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.