Среда, 12 Септември 2018   
Меркел, Тереза и Џина како деца се учени да ја избришат Македонија

Dzeposki
Александар Џеповски

Меркел, Тереза и Џина како деца се учени да ја избришат Македонија. Доказ се овие фотографии. 

merkel

merlek-2

Убаво се гледа уште како деца како се дружат така да и врапчињата преку Интернет дознаа дека се програмирани од Сорос фелата да одработуваат за нив. 

Каква е таа случајност и коинциденција, Ангела Меркел, Тереза Меј и Џина Хаспел да се сликани како деца на иста фотографија ? Меркел е прва дама шефица на Германија, Тереза на Велика Британија а Џина е главна на ЦИА. 

Посетите на Меркел и Меј во Македонија и нивна подршка за референдумот само со цел да ни сменат име и да не збришат за ова кратко време е несоборлив доказ за оваа конспиративна " теорија ". 

Името и уставот сега Америка најзабрзано сака да ги промени. Груевски им направи голем нерешлив проблем со законот за земјата т.е. дека само 17 центиметри длабочина, секој може да поседува доколку купи од Македонската земја. Тоа значи дека секаква експлоатација на нафта, вода, злато, дијаманти, минерали ... во пакет со Алшар се недостапни за крволочните и ненаситни Амери. За потсетување - Битола лежи на најголемиот басен на нафта од каде се пумпа целокупната нафта низ целата планета, Кожув поседува милиони тони злато, дијаманти, бакар и што ти не. 

Со менувањето на име и устав, воедно и влез во скапаните ЕУ и НАТО ќе биде крај на Македонија, желба на Хазарите повеќе од илјада години. 

За крај, дали гледате дека сите објекти на НАТО гледани од авион се со кукасти крст или свастика? Исто така, компарацијата на Меркел и Хитлер која зачудувачки импонира со голема сличност, на сите јавни мрежи и интернетот се шпекулира дека Ангела е едно ид илјадниците деца вештачки оплодена од Фирерот?! 

Како капак на се е вистината дека Меркел, Тереза, Макрон и други први луѓе во Западот немаат фамилија ни деца ... па само може после сето ова да речеме: 

ГОСПОД ДА ЈА ЧУВА МАКЕДОНИЈА ИЛИ ПУТИН - СЕЕДНО. НО МОРАМЕ И НИЕ, АКО НИШТО БАРЕМ СО БОЈКОТ. АМИН !!!

 

 

Историја

News image

Привремена влада на Македонија – Единство создадена 1880 г.

Привремената влада на Македонија - Единство е политичка институција на народот во Македонија. Владат...

Иселеници

News image

ВОЛИНЦИ ЈА ОДРЖАА ХУМАНИТАРНАТА ВЕЧЕР

Во саботата, на 10-ти ноември, во прекрасните простории од...

Култура и туризам

News image

ИМПРЕСИВНИ ЦРТЕЖИ НА КАРПАТА „ЦРВЕНИЦА“ КАЈ СЕЛОТО ЛОПАТИЦА, ПРИЛЕПСКО

На околу 1 км западно од селото Лопатица, Прилепско, во подножјето на Селечка Планина, јужно од врво...

Фељтон

News image

Александар Македонски (58)

Во наредните продолженија ќе се обидеме преку порталот „Македонска нација“ да го п...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.