Среда, 15 Август 2018   
Мртвите, иселените и косовските Албанци ќе гласааат на референдум со благослов од Бејли

aleksandar-dzepovski
Александар Џеповски

Тој ( Бејли ) насмеан преку наочари ќе не направи националисти и шлам  европски ако се осмелиме и тоа само интимно, мисловно во нас да го критикуваме. 

Референдум ќе има, сакале тоа или не, па наместен до даска и подржан од сите " најголеми демократи и либерали " на големата победа на свесните Северни кретени. Да излезат само десет Северни, Бејли ќе направи еуфорија дека излегле два и пол милиони Северни или 115 % од населението. Кој нема да се согласи, ќе запрети дека НАТО ќе бомбардира и тогаш сите ќе речат подобро северни него ли бомбардирани. 

Бојко, на Зајко пајташот, кој се пофали јавно дека има одено со мажи, ќе се налути од мака и ќе бара да има корекции т.е. да бидеме северни татари или ветото неизбежно. 

Ердоган си даде клетва дека ќе остане оригиналното име па да се преврти цела Грција која пак дели " лекции и шлаканици " на Русија каде " греши и зошто ". 

Со еден збор ... ЏУНГЛА. Рековме, мртвите Албании и сите иселени Албанци како и сите илегалци и Косовари со фалсификувани македонски пасоши ќе " излезат на референдум и ете ти беља. Беља од Бејли кој мора да повраќа од радост за дневницата од Сорос, милионче на ден. 

Сето ова е на наш грб и сметка. Се запнале курбан да оди Македонија преку име за на крај преку територија со цел да одработат за ѓаволските секти во сенка. 

СО БОЈКОТ ИЛИ БЕЗ, СО РЕФЕРЕНДУМ ИЛИ БЕЗ ... ЕДНО Е СИГУРНО : 500 ГОДИНИ ИЗДРЖАВМЕ ТУРСКО, ПА ОСТАНАВМЕ МАКЕДОНЦИ И ТОА ПРАВОСЛАВНИ. КОЈ НЕ ПОТЦЕНИ, ГУБИ. КОЈ ДУШМАН ВЛЕГОЛ, ЖИВ НЕ ИЗЛЕГОЛ - МАКЕДОНИЈА ГО СТАВА ВО ГРОБ !!! АМИН!

 

 

На прво место

News image

АРГУМЕНТИ ЗОШТО ТРЕБА ДА ГЛАСАТЕ ЗА ГОРДАНА СИЛЈАНОВСКА ДАВКОВА, А НЕ ДА ГО БОЈКОТИРАТЕ ВТОРИОТ КРУГ

АРГУМЕНТИ ЗОШТО ТРЕБА ДА ГЛАСАТЕ ЗА ГОРДАНА СИЛЈАНОВСКА ДАВКОВА , А НЕ ДА ГО БОЈКОТИРАТЕ ВТОРИОТ КРУ...

Историја

News image

Македонија, мојот копнеж – Маноил Мане Јаковлевски (1)

Македонија, мојот копнеж – Маноил Мане Јаковлевски (1)

Иселеници

News image

СТИВ ПЉАКАС И НЕГОВАТА ПОСВЕТЕНОСТ НА МАКЕДОНИЈА (27)

ДЕЛ ОД ЖИВОТНАТА ПРИКАЗНА НА СТИВ ПЉАКАС ВО КАНАДА ...

Култура и туризам

News image

ВО ГОРНА ПРЕСПА КАКО ДОМА (5)

СЕЛАТА ЕЗЕРЕНИ И ПЕРОВО – ЦЕНТРИ НА ПТИЦИТЕ ВО ПРЕСПА

Фељтон

News image

ОД ПАНОНИЈА ДО ЕГЕЈ (6)

ИСТОРИСКА РЕКОНСТРУКЦИЈА НА ПАЛЕОБАЛКАНСКИТЕ (СТАРОБАЛКАНСКИТЕ) И ЕГЕЈСКИТЕ ПОПУЛА...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.