На прво место Македонска нација“ не е орган на политичка партија, друштво, или организација, туку е широка национална трибуна, во која може да соработува секој оној Македонец и Македонка, кој сака да работи за доброто и среќата на својата нација. На македонската национална кауза може да и служи секој чесен Македонец без разлика на неговите филозофски погледи, идеолошки убедувања или партиска припадност. http://mn.mk/aktuelno Sat, 11 Jul 2020 23:00:26 +0000 Joomla! 1.5 - Open Source Content Management mk-mk ИМА МАКЕДОНИЈА http://mn.mk/aktuelno/18678-IMA-MAKEDONIJA http://mn.mk/aktuelno/18678-IMA-MAKEDONIJA 1 Lambe

Ламбе Арнаудов: До ВЕТЕРАНИТЕ НА ВМРО ДПМНЕ – АРХИТЕКТИ НА САМОСТОЈНА МАКЕДОНИЈА

]]>
maknacija@mn.mk (Administrator) Актуелно Sat, 11 Jul 2020 17:23:14 +0000
Мицкоски: На 15 јули сите заедно, единствени да им покажеме како се сака Македонија, и да ставиме крај на криминалот и разнебитувањето http://mn.mk/aktuelno/18677-Mickoski-Na-15-juli-site-zaedno-edinstveni-da-im-pokazeme-kako-se-saka-Makedonija-i-da-stavime-kraj-na-kriminalot-i-raznebituvanjeto http://mn.mk/aktuelno/18677-Mickoski-Na-15-juli-site-zaedno-edinstveni-da-im-pokazeme-kako-se-saka-Makedonija-i-da-stavime-kraj-na-kriminalot-i-raznebituvanjeto 1Capture-76Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва од Делчево рече дека на 15 јули одлучуваме во каква Македонија сакаме да живеееме, понижена Македонија или горда Македонија. Затоа порача, Мицкоски, да гласаме за реден број 14 и за Обнова на Македонија

]]>
maknacija@mn.mk (Administrator) Актуелно Fri, 10 Jul 2020 22:00:33 +0000
Соопштение на Македонски Национален Совет http://mn.mk/aktuelno/18675-Soopstenie-na-Makedonski-Nacionalen-Sovet http://mn.mk/aktuelno/18675-Soopstenie-na-Makedonski-Nacionalen-Sovet 1mns

Почитувани сестри и браќа, Македонки и Македонци!

Ние од Македонскиот Национален Совет би сакале пред се да споделиме став по прашањето на предвремените парламентарни избори што ќе се одржат на 15ти јули 2020 год. и да го образложиме истиот. Според нас, сега на овие предвремени парламентарни избори пред се е важно повеќе од било кога во поновата историја на Македонија да излеземе и да се гласаме во што поголем број. На нашата татковина Македонија тоа и е потребно, Македонија тоа го бара од нас!

]]>
maknacija@mn.mk (Administrator) Актуелно Fri, 10 Jul 2020 20:08:17 +0000
Македонија е балканска Ломбардија, затоа што парите ги јаде криминалната пирамида на Заев http://mn.mk/aktuelno/18674-Makedonija-e-balkanska-Lombardija-zatoa-sto-parite-gi-jade-kriminalnata-piramida-na-Zaev http://mn.mk/aktuelno/18674-Makedonija-e-balkanska-Lombardija-zatoa-sto-parite-gi-jade-kriminalnata-piramida-na-Zaev 2 15Во последното деноноќие има 168 нови заразени и тројца починати.

]]>
maknacija@mn.mk (Administrator) Актуелно Fri, 10 Jul 2020 07:33:32 +0000
МАКЕДОНИЈО, ТЕ САКАМЕ (во сите твои бои) http://mn.mk/aktuelno/18673-MAKEDONIJO-TE-SAKAME-vo-site-tvoi-boi- http://mn.mk/aktuelno/18673-MAKEDONIJO-TE-SAKAME-vo-site-tvoi-boi- 1emili

1 emili2

Марија-Емилија КУКУБАЈСКА и Емилија Кукубајска

]]>
maknacija@mn.mk (Administrator) Актуелно Thu, 09 Jul 2020 22:01:50 +0000
АНГЕЛОВСКИ: Психопати во политиката и „психопатизација“ на народот http://mn.mk/aktuelno/18672-ANGELOVSKI-Psihopati-vo-politikata-i-psihopatizacija-na-narodot http://mn.mk/aktuelno/18672-ANGELOVSKI-Psihopati-vo-politikata-i-psihopatizacija-na-narodot

АНГЕЛОВСКИ: Психопати во политиката и „психопатизација“ на народот

Страшо Ангеловски
]]> maknacija@mn.mk (Administrator) Актуелно Thu, 09 Jul 2020 07:57:27 +0000 Цело време кампањата на СДС им се темели на еден единствен збор"РЕЖИМ"! http://mn.mk/aktuelno/18671-Celo-vreme-kampanjata-na-SDS-im-se-temeli-na-eden-edinstven-zbor"REZIM" http://mn.mk/aktuelno/18671-Celo-vreme-kampanjata-na-SDS-im-se-temeli-na-eden-edinstven-zbor"REZIM"

10626Јован Ване Петров

]]> maknacija@mn.mk (Administrator) Актуелно Thu, 09 Jul 2020 07:35:05 +0000 ВМРО-ДПМНЕ ќе победи на изборите и ќе освои 54 пратеници http://mn.mk/aktuelno/18670-VMRO-DPMNE-ke-pobedi-na-izborite-i-ke-osvoi-54-pratenici http://mn.mk/aktuelno/18670-VMRO-DPMNE-ke-pobedi-na-izborite-i-ke-osvoi-54-pratenici

Анкета на БИПС: ВМРО-ДПМНЕ ќе победи на изборите и ќе освои  54 пратеници

Анкета на БИПС: ВМРО-ДПМНЕ ќе победи на изборите и ќе освои 54 пратеници

]]> maknacija@mn.mk (Administrator) Актуелно Wed, 08 Jul 2020 21:57:42 +0000 Фејсбук статус на Весна Жежовска http://mn.mk/aktuelno/18669-Fejsbuk-status-na-Vesna-Zezovska http://mn.mk/aktuelno/18669-Fejsbuk-status-na-Vesna-Zezovska 1VZ Весна Жежовска

]]>
maknacija@mn.mk (Administrator) Актуелно Wed, 08 Jul 2020 21:46:53 +0000
Шекеринска, СДСМ и Зоран Заев покажаа дека можат само повеќе криминал http://mn.mk/aktuelno/18668-Sekerinska-SDSM-i-Zoran-Zaev-pokazaa-deka-mozat-samo-poveke-kriminal http://mn.mk/aktuelno/18668-Sekerinska-SDSM-i-Zoran-Zaev-pokazaa-deka-mozat-samo-poveke-kriminal

1750

Дали Шекеринска била консилиере или можеби контролор на операцијата Рекет?

]]> maknacija@mn.mk (Administrator) Актуелно Wed, 08 Jul 2020 21:16:43 +0000