Среда, 26 Февруари 2014    PDF Печати Е-пошта
Словените од Зад Карпатите

slovencite-od-zad-karpatiteИ после велат Словените од Зад Карпатите...дошле како варвари...го поминале Дунав подвода со трска во устата...а ваму иљадници години Македонска историја...народот кој на светот му ја дал писменоста...неможе да постои...не го признаваат... оваа е вистинскиот пат...само напред....еден ден целиот свет ке ни се поклони...

 

 

 

 

Сирија,Јустинијанова палата и црква, 6 век !!!

Со кирилично писмо пишува ,, СЕПТЕМВРИ,,и сега доаѓа прашањето, ако официјалната историска наука не учи дека Св.Климент и Св.Наум ја измислиле во 9 век и во чест на нивниот учител Св.Кирил ја нарекле ,,Кирилица,, од каде се појавува во 6 век на црква и палата изградена од Македонецот Јустинијан ( Праведниот) напишано со кирилично писмо „СЕПТЕМВРИ“ и тоа во Сирија ???

Благодарност до Ajvar Kumee, што ја откри оваа фотографија.
 

Историја

News image

Како братот на Манданата, Мито, бил избркан од Бугарите во 1941

Како братот на Манданата, Мито, бил избркан од Бугарите во 1941: Што си дошол, ти си се борел за М...

Иселеници

News image

Одржана свечената Академија за Браќата Свети Кирил и Методи во Сиднеј

Одржана свечената Академија за Браќата Свети Кирил и Метод...

Култура и туризам

News image

ВО ЧЕТВРТОК НА 28 МАЈ Е ГОЛЕМИОТ ГОСПОДОВ ПРАЗНИК СПАСОВДЕН. ЗА МНОГУ ГОДИНИ

ВО ЧЕТВРТОК НА 28 МАЈ Е ГОЛЕМИОТ ГОСПОДОВ ПРАЗНИК СПАСОВДЕН. ЗА МНОГУ ГОДИНИ.

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (22)

ФЛЕГИЈЦИТЕ НА БЕОТИЈА И НА ТЕСАЛИЈА – ДЕЛ II

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.