Среда, 25 Ноември 2020    PDF Печати Е-пошта
Криминалецот Заев има концесии кон Бугарија, затоа државата ја претвора во приватен пашалак

2 1

Зоран Заев повторно се однесува со Македонија како да е негов приватен пашалак. Заев уште молчи за она што го соопшти лидерот на ДУИ, односно дека дал Заев понуда до Бугарија без да знае јавноста за што станува збор.

Од што сега се откажа Заев?

Од ден во ден се повеќе губиме. Прво трајно ги загрози позициите на државата, ветувајќи незамисливи работи и стави на маса идентитет, јазик и историја, а сега праќа тајни понуди.

Дали Заев овојпат повторно дава концесии кон Бугарија кои Македонија и идните генерации ќе треба да ги плаќаат?!

Дали во тајните понуди се продава државата на секој можен начин?

Ги ветува ли Заев повторно Телеком, Железници, ТЕЦ Неготино и други доходовни македонски претпријатија во пакет со пазарот за Делчев и јазикот?

Ги продава ли Заев идентитетот и јазикот, а со тоа поклон дава и државни фирми?

Кој е бенефитот за Македонија и кој му дал на Заев право да преговара и да ветува се?

Македонија не е приватен пашалак на Заев па да распродава што ќе му текне.

 

 Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

 

На прво место

News image

Каде се ветените вакцини од Грција и Бугарија?

Каде се ветените вакцини од Грција и Бугарија? Зошто молиме, наместо да набавиме како што набави...

Историја

News image

Стефан во Христа Бога верен цар македонски

Скоро целосно е непознато кај нас, но уште повеќе кај Србите, Бошњаците и Црногорците, дека во доцни...

Иселеници

News image

ПРЕТСЕДАТЕЛИТЕ НА ЦРКОВНИТЕ УПРАВИ И НИВНАТА УЛОГА – ДЕЛ II (19)

Во ова продолжение за читателите на порталот „Македонска...

Култура и туризам

News image

14 jануари, стара нова година

На 1 јануари според стариот (односно 14 јануари според новиот) календар македонскиот народ празнув...

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (55)

ДВОЈАЗИЧНОСТА,  РЕЛИГИЈАТА И СИМБОЛОТ НА АНТИЧКИТЕ МАКЕДОНЦИТЕ 

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.