Понеделник, 06 Април 2020    PDF Печати Е-пошта
МАКЕДОНИЈА ИМА ПРИЈАТЕЛИ!

92174814 2252294645077559 5867322932933427200 o

Владо Мисајловски: МАКЕДОНИЈА ИМА ПРИЈАТЕЛИ!

Денеска пристигна и помошта од пријателската Унгарија, предводена лично од министерот за надворешни работи на Унгарија г-дин Питер Сијарто.

Виктор Орбан и владата на Унгарија се силен поддржувач на Република Македонија, како ретко кој во историјата на нашата држава.

Вреди да се напомене за во историјата да биде запишано дека Македонија во овие тешки времиња го добива својот можеби историски најсилен поддржувач, а тоа е Унгарија која воедно е и земја членка на ЕУ.

Република Македонија добива 100.000 маски и 5.000 заштитни скафандери кои се наменети првенствено за сите херои во првите редови на борбата против корона вирусот.
Да се обединиме околу идејата дека ова е еден од начините за да и помогнеме на нашата држава.

Голема благодарност до премиерот на Унгарија г-дин Виктор Орбан и на целата влада, на граѓаните на Унгарија за помошта кон пријателска Македонија.

 

На прво место

News image

Новата лажна нормалност на Заев носи нови црни биланси

Неодговорноста на Заев и неговата лажна нормалност ја претвораат Македонија во балканска Ломбардиј...

Историја

News image

Како братот на Манданата, Мито, бил избркан од Бугарите во 1941

Како братот на Манданата, Мито, бил избркан од Бугарите во 1941: Што си дошол, ти си се борел за М...

Иселеници

News image

Одржана свечената Академија за Браќата Свети Кирил и Методи во Сиднеј

Одржана свечената Академија за Браќата Свети Кирил и Метод...

Култура и туризам

News image

ВО ЧЕТВРТОК НА 28 МАЈ Е ГОЛЕМИОТ ГОСПОДОВ ПРАЗНИК СПАСОВДЕН. ЗА МНОГУ ГОДИНИ

ВО ЧЕТВРТОК НА 28 МАЈ Е ГОЛЕМИОТ ГОСПОДОВ ПРАЗНИК СПАСОВДЕН. ЗА МНОГУ ГОДИНИ.

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (22)

ФЛЕГИЈЦИТЕ НА БЕОТИЈА И НА ТЕСАЛИЈА – ДЕЛ II

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.