Недела, 05 Април 2020    PDF Печати Е-пошта
Системот во Република Македонија колабира

Срамно е да се излезе на прес конференција и да се тера гол популизам на грб на граѓаните

Реакција на прес конференцијата на Дарко Каевски

Системот во Република Македонија колабира. Секојдневно се зголемува бројот на инфицирани и починати.

Медицинскиот персонал се повеќе се заразува од корона вирусот бидејќи работи без опрема која треба да го заштити, a танчерот Зоран Заев и неговите мегафони секојдневно се фалат како блескаaт.

Денес на танцот на Зоран Заев му се придружи и Дарко Каевски.

Срамно е да се излезе на прес конференција и да се тера гол популизам на грб на граѓаните.

Мерките на Владата се неиздржани и нереални.

Додека граѓаните се соочени со пандемијата и економската криза, Владата дели пари на СЈО.

Квази мерките кои ги предлагаат не се доволни и не се никаква помош за граѓаните на Република Македонија. Цели сектори остануваат надвор од опсегот на мерките и нема да можат да аплицираат за помош.

Бараме итно да се прифатат мерките на ВМРО-ДПМНЕ, субвенционирање ма 50% од платите на работниците и придонесите за истите. Дополнително пренасочување на средствата од вториот пензиски столб, што значително ќе ја пополни буџетската дупка.

Граѓаните не смее да страдаат заради економската неписменост на СДСМ.

ВМРО-ДПМНЕ

 

На прво место

News image

Новата лажна нормалност на Заев носи нови црни биланси

Неодговорноста на Заев и неговата лажна нормалност ја претвораат Македонија во балканска Ломбардиј...

Историја

News image

Како братот на Манданата, Мито, бил избркан од Бугарите во 1941

Како братот на Манданата, Мито, бил избркан од Бугарите во 1941: Што си дошол, ти си се борел за М...

Иселеници

News image

Одржана свечената Академија за Браќата Свети Кирил и Методи во Сиднеј

Одржана свечената Академија за Браќата Свети Кирил и Метод...

Култура и туризам

News image

ВО ЧЕТВРТОК НА 28 МАЈ Е ГОЛЕМИОТ ГОСПОДОВ ПРАЗНИК СПАСОВДЕН. ЗА МНОГУ ГОДИНИ

ВО ЧЕТВРТОК НА 28 МАЈ Е ГОЛЕМИОТ ГОСПОДОВ ПРАЗНИК СПАСОВДЕН. ЗА МНОГУ ГОДИНИ.

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (22)

ФЛЕГИЈЦИТЕ НА БЕОТИЈА И НА ТЕСАЛИЈА – ДЕЛ II

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.