Четврток, 05 Декември 2019    PDF Печати Е-пошта
Заев е принцот на политиканството во Македонија

vmro 2

Заев е принцот на политиканството во Македонија

Заев е принцот на политиканството, признава дека се плаши од пораз пред избори

Заев со одбивањето на иницијативата за предвремено ратификување на протоколот на НАТО признава дека се плаши од пораз на избори.

Уште еднаш излегува на површина стравот од соочување со народот.

Дека предвремено ратификување на протоколот е пракса која е применлива покажува примерот со Црна Гора, која предвреме го ратификуваше истиот протокол.

Различно е сто Македонија го има Заев кој се плаши од избори.

Кога сме кај политиканството,  треба да се знае дека Заев е пример за тоа. Впрочем нека се потсети за автентичното толкување на законот за амнестија каде недела дена го повикуваа ВМРО-ДПМНЕ  да го прифати а на крај нивните пратеници не го прифатија тоа толкување.

Добро е Заев да се произјасни за тоа дали прифаќа забрана за амнестија за политичари и амнестирани политичари да не се занимаваат со политика.

ВМРО-ДПМНЕ

 

На прво место

News image

Народот очекува најголемиот буџет во историјата на македонија да се троши домаќински

Народот има мандатно писмо до крими тендерашката власт на Заев да ги решава проблемите кои сама ...

Историја

News image

Македонија, мојот копнеж – Манојил Мане Јаковлески (71)

Македонија, мојот копнеж – Манојил Мане Јаковлески (71)

Иселеници

News image

ФОРМИРАЊЕТО НА ЦРКВАТА „СВЕТИ КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ“ ВО ТОРОНТО (2)

   По повод 30-годишниот јубилеј на првата маке...

Култура и туризам

News image

СВЕЧЕНО ПОКЛОНЕНИЕ ПРЕД ГРОБОТ НА СВЕТИ КИРИЛ ВО РИМ ВО 1978 ГОДИНА (22)

ДЕСЕТТО ПОКЛОНЕНИЕ ПРЕД ГРОБОТ НА СВЕТИ КИРИЛ ВО ВЕЧНИОТ РИМ

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (38)

ТЕСАЛСКО-ПЕЛОПОНЕШКА МИТОЛОГИЈА ЗА ХЕРАКЛЕ (ХЕРАКЛЕВИТЕ ПАТУВАЊА ВО ХИПЕРБОРЕЈА И...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.