Вторник, 03 Декември 2019    PDF Печати Е-пошта
Со Зоран Заев на власт Македонија стана препознатлива по криминал, корупција и рекет

Аферата Рекет е доказ за криминогеноста на Зоран Заев и власта

Без да биде изведена на обвинителна клупа главата на октоподот, правдата нема да биде задоволена во случајот Рекет.

Доколку највисоките владини функционери бидат амнестирани за овој мега политичко-медиумско-обвинителски коруптивен скандал, тогаш е јасно дека органите на прогонот и судската власт се ставаат во заштита на криминалот.

Нема човек во земјава на кого не му е јасно дека Боки 13, Зоран Милевски Кичеец или Катица Јанева, немале капацитет само да ја смислат целата рекетарска шема, а уште помалку имале моќ да ја реализираат.

Јасно е како бел ден дека највисоките структури на власта, стојат зад нивниот пријател Боки 13 со кого имаа редовни фотосесии.

Со Зоран Заев на власт Македонија стана препознатлива по криминал, корупција и рекет.

Аферата Рекет е најголемиот криминален случај во независна Македонија. Аферата Рекет е доказ за криминогеноста на Зоран Заев и власта. Таа е потврда за спрегата помеѓу судството, обвинителството и власта.

6 месеци откако е пријавен случајот нема разрешница. Со месеци се развлекуваше приведувањето на Боки 13 и Зоки Кичеец, за кои видовме дека во обвинителството имало фото и видео документирани докази, но не постапи се додека снимките не беа објавени во медиумите.

Беше потребно јавноста од странски медиум да ја слушне Катица Јанева како ветува слобода на обвинет во предмет од СЈО за и таа да се најде зад решетки.

Медиумите изнесоа бројни детали а социјалните мрежи зовреа  за на крај ЈО да ја повика Фросина Ременски. Се губеа и уништуваа телефони и исчезнуваа торби Луј Витон полни со евра.

Развлекувањето на случајот Рекет е апсолутен доказ дека Зоран Заев е главата на октоподот, а ЈО , судот и органите на системот се само неговите пипци.

Ефикасна разрешница на Рекет не може да има се додека Зоран Заев е на власт, бидејќи тој е причината, а не лекот за проблемот, наречен криминогена власт.

Правда ќе има и одговорност ќе има по 12 април, кога ќе почне обновата на Македонија.

ВМРО-ДПМНЕ

 

На прво место

News image

Народот очекува најголемиот буџет во историјата на македонија да се троши домаќински

Народот има мандатно писмо до крими тендерашката власт на Заев да ги решава проблемите кои сама ...

Историја

News image

Македонија, мојот копнеж – Манојил Мане Јаковлески (71)

Македонија, мојот копнеж – Манојил Мане Јаковлески (71)

Иселеници

News image

ФОРМИРАЊЕТО НА ЦРКВАТА „СВЕТИ КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ“ ВО ТОРОНТО (2)

   По повод 30-годишниот јубилеј на првата маке...

Култура и туризам

News image

СВЕЧЕНО ПОКЛОНЕНИЕ ПРЕД ГРОБОТ НА СВЕТИ КИРИЛ ВО РИМ ВО 1978 ГОДИНА (22)

ДЕСЕТТО ПОКЛОНЕНИЕ ПРЕД ГРОБОТ НА СВЕТИ КИРИЛ ВО ВЕЧНИОТ РИМ

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (38)

ТЕСАЛСКО-ПЕЛОПОНЕШКА МИТОЛОГИЈА ЗА ХЕРАКЛЕ (ХЕРАКЛЕВИТЕ ПАТУВАЊА ВО ХИПЕРБОРЕЈА И...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.