Недела, 02 Септември 2018    PDF Печати Е-пошта
#Бојкотирам победува на сите фронтови!
alt

Пандов: #Бојкотирам победува на сите фронтови!

#Бојкотирам победува на сите фронтови!
Ако по утрото денот се познава, со започнување на референдумската кампања на Заев за промена на уставното име и идентитет на Македонија, јасно е дека ликов на 30-ти ќе добие банана од народот.
Идентично како и на забавите им за “влез во НАТО”, народот не сака ни да ги гледа ни да ги слуша суратите од СДС. Тито, Амди, Павле и Лиле уште помалку. Неговите изјави дека не ја есапи вољата на народот и без разлика на исходот од референдумот тој со Шеќеринска ќе си ја терале и понатаму работата во окупираните од нив институции, дополнително ствара револт, поденакво како и секојдневното малтретирање на поранешното раководство на ВМРО и уставобранителите, а излегувањето на овој референдум го прави без предметно.
Ако на сето ова како црешка на тортата го додадеме и неговото вчерашно ветување, дека неуспешен референдум значи и крај со неговото владеење, останува на гласање дека ќе излезат само иноваторските ѕвезди во ликот на Геро, Цветанка и Пиже, фризерката на Кирацовски и реформаторите.
 

На прво место

News image

Кузеска нека им каже на пратениците од СДС да поддржат продолжување на важноста на пасошите предлог на ВМРО-ДПМНЕ

  Наместо да мудрува, Кузеска нека им каже на пратениците од СДС да поддржат продолжување на...

Историја

News image

Албанците од Македонија не се фински швеѓани-Драган Богдановски- 1997г.

Госпоѓа Елизабет Рен, финска државјанка од миноритетската шведска јазична група, бивша министерка за...

Иселеници

News image

АНСАМБЛОТ „ТОМОВ“ НА ОЛИМПИСКИТЕ ИГРИ ВО ЛЕИК ПЛЕСИД (14)

ДЕЛ ОД МОНОГРАФИЈАТА „ТОМОВ“  НА СЛАВЕ КАТИН

Култура и туризам

News image

ПРОФ. Д-Р МОТОКИ НОМАЧИ ОД ЈАПОНИЈА – ПОЧИТУВАЧ НА ЈАЗИКОТ НА МАКЕДОНЦИТЕ ОД ЕГЕЈСКА МАКЕДОНИЈА

Професорот  Мотоки Номачи е истражувач на словенската лингвистика, на социолингвистиката и на...

Фељтон

News image

ДВЕ ДЕЦЕНИИ ОД ОСНОВАЊЕТО НА ФОНДАЦИЈАТА „АТАНАС БЛИЗНАКОВ“ (20)

ДЕЛ ОД ЖИВОТОТ НА АТАНАС БЛИЗНАЈОВ ВО МОНОГРАФИИТЕ НА СЛАВЕ КАТИН 

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.