Актуелно
Четврток, 28 Мај 2020 15:51    PDF Печати Е-пошта
Заев притиска за избори на кои наместо гласови ќе броиме починати и заразени

1v1111

Додека Македонија ги брои новозаразените и починатите, наши сограѓани со име и презиме со семејства и пријатели, за СДСМ и натаму најважна е политиката.

Повеќе...
 
Четврток, 28 Мај 2020 11:23    PDF Печати Е-пошта
Разрешен Реисот Сулејман Реџепи, оној кој го "победи" вирусот COVID-19

1v11

Ванковер Манчев: Разрешен Реисот Сулејман Реџепи, оној кој го "победи" вирусот COVID-19,
Повеќе...
 
Среда, 27 Мај 2020 10:09    PDF Печати Е-пошта
Спасовски и СДСМ немаа пари за заштитна опрема за здравствените работници, но имаа пари за мебел и столарија

Реакција на соопштението на СДСМ

Повеќе...
 
Среда, 27 Мај 2020 01:00    PDF Печати Е-пошта
ДОКУМЕНТАРНИОТ ФИЛМ „ЕТНОГЕНЕТСКИТЕ РАЗЛИКИ ПОМЕЃУ МАКЕДОНЦИТЕ И БУГАРИТЕ“ ОБЈАВЕН И НА АНГЛИСКИ ЈАЗИК!

1b11

ДОКУМЕНТАРНИОТ ФИЛМ „ЕТНОГЕНЕТСКИТЕ РАЗЛИКИ ПОМЕЃУ МАКЕДОНЦИТЕ И БУГАРИТЕ“ ОБЈАВЕН И НА АНГЛИСКИ ЈАЗИК!

Повеќе...
 
Вторник, 26 Мај 2020 15:02    PDF Печати Е-пошта
ВМРО-ДПМНЕ јавно прашува дали е точно дека Заев ги прифатил сите барања од бугарската држава врзани со историјата и македонскиот јазик

ВМРО-ДПМНЕ јавно прашува што договорил Зоран Заев и дали е точно дека ги прифатил сите барања од бугарската држава врзани со историјата и македонскиот јазик?

Повеќе...
 
Вторник, 26 Мај 2020 12:49    PDF Печати Е-пошта
Јанушев: Нека одговори Заев или нека покаже каде прочитал дека СЗО вели дека новиот бран на корона ќе биде август или септември?

Јанушев: Нека одговори Заев или нека покаже каде прочитал дека СЗО вели дека новиот бран на корона ќе биде август или септември?

Нека одговори Заев или нека покаже каде прочитал дека СЗО вели дека новиот бран на корона ќе биде август или септември?
Повеќе...
 
Вторник, 26 Мај 2020 09:23    PDF Печати Е-пошта
Кризата со Ковид 19 – генерална проба за „светската Влада“

Нуклеарната „печурка“, после првата проба на атомска бомба во пустините на Невада во 1945 година, сериозните аналитичари ја сметаат за генерална проба за неколкудеценискиот период што следува, познат како нуклеарна студена војна.

Повеќе...
 
Понеделник, 25 Мај 2020 21:30    PDF Печати Е-пошта
Мицкоски: Август и септември цениме дека е најдобар период за одржување на избори

Мицкоски: Август и септември цениме дека е најдобар период за одржување на избори, затоа што тогаш е најбезбедно за здравјето на граѓаните

Повеќе...
 
Понеделник, 25 Мај 2020 08:57    PDF Печати Е-пошта
Наум Стоилковски: Секој со својот "акл" Костадинчо

1s1Наум Стоилковски

Повеќе...
 
Понеделник, 25 Мај 2020 08:44    PDF Печати Е-пошта
Промашените мерки и промашената стратегија на Владата се плаќаат со чoвечки животи

Неспособноста на Владата се повеќе се гледа. Македонија во последно деноноќие има 37 новозаболени, а Словенија 4 дена по ред нема заболен од Ковид-19.

Повеќе...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

На прво место

News image

Заев притиска за избори на кои наместо гласови ќе броиме починати и заразени

Додека Македонија ги брои новозаразените и починатите, наши сограѓани со име и презиме со семејс...

Историја

News image

Како братот на Манданата, Мито, бил избркан од Бугарите во 1941

Како братот на Манданата, Мито, бил избркан од Бугарите во 1941: Што си дошол, ти си се борел за М...

Иселеници

News image

Одржана свечената Академија за Браќата Свети Кирил и Методи во Сиднеј

Одржана свечената Академија за Браќата Свети Кирил и Метод...

Култура и туризам

News image

ВО ЧЕТВРТОК НА 28 МАЈ Е ГОЛЕМИОТ ГОСПОДОВ ПРАЗНИК СПАСОВДЕН. ЗА МНОГУ ГОДИНИ

ВО ЧЕТВРТОК НА 28 МАЈ Е ГОЛЕМИОТ ГОСПОДОВ ПРАЗНИК СПАСОВДЕН. ЗА МНОГУ ГОДИНИ.

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (22)

ФЛЕГИЈЦИТЕ НА БЕОТИЈА И НА ТЕСАЛИЈА – ДЕЛ II

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.